Půl milionu, a Strana Zelených může skončit. Měli by mě nosit na zádech, že je pomohu odklidit na hnojiště dějin, vzkazuje textař, který po nich peníze vymáhá

17. 12. 2017 10:23

Straně zelených, které do posledních voleb vedl Matěj Stropnický, hrozí konec. Totální zničení. Strana může skončit na smetišti dějin. Nebo dokonce na hnojišti. Takto expresivně se o Zelených vyjádřil muž, který možná stranu připraví o půl milionu korun.

Půl milionu, a Strana Zelených může skončit. Měli by mě nosit na zádech, že je pomohu odklidit na hnojiště dějin, vzkazuje textař, který po nich peníze vymáhá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický
reklama

Před pár lety Zelení ve volební kampani využili slogan „A co děti, mají si kde hrát?“ ze známé písničky kapely Katapult. Zakladatel kapely Ladislav Vostárek však tvrdí, že Zelení použili slogan bez jeho svolení, a žádá odškodnění. Soud může v nejbližších dnech rozhodnout, že mu náleží odškodné až ve výši půl milionu korun.

„Mám jasnou představu, že cena toho díla je 250 tisíc korun. Řekněme si otevřeně, že to byl hit století. Zelení mi to zcela sprostě ukradli a podle autorského zákona mám nárok na dvojnásobek ceny obvyklé,“ vysvětlil serveru Lidovky.cz.

Celé vyjádření naleznete zde.

To je suma, která by Zelené prakticky zlikvidovala, protože pod vedením Matěje Stropnického nedostala ani 1,5 procenta hlasů voličů, takže nedosáhne na státní příspěvky. Strana je dnes zadlužená. Investovala do volební kampaně a dluží na bankovních půjčkách asi pět milionů.

Vostárka to však nechává v klidu. Pokud by Zelení zanikli, podle jeho názoru by se nic tak strašného nestalo. „Domnívám se, že by mě všechny slušné politické partaje měly nosit na zádech za to, že bychom odklidili Stranu zelených na hnojiště dějin,“ poznamenal ostře.

Někdejší předseda Zelených Martin Bursík k celé kauze poznamenal, že strana před lety rozhodně nechtěla slogan z písničky ukrást. Měli prý tehdy svolení frontmana kapely Oldřicha Říhy, aniž tušili, že text nesepsal. Soud však již v minulosti konstatoval, že Zelení měli být důslednější a měli si zjistit jméno skutečného autora písně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…