Půl milionu dokončených očkování ve Středočeském kraji, informovala hejtmanka Pecková

16.08.2021 19:06 | Ze sítí

V Česku je již více jak 5 milionů kompletně očkovaných osob, přesné číslo je 5 319 061, celkově bylo podáno již téměř 11 milionů dávek. I když čísla nově naočkovaných pomalu klesají, očkovací místa hlásí zájem, nejvíce ty bez registrace, kterých je v současné době již přes sto. Ministerstvo zdravotnictví dokonce uvedlo, že zájem je větší, než se čekali. Na tempo očkování a velký počet podaných dávek upozornila i hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Půl milionu dokončených očkování ve Středočeském kraji, informovala hejtmanka Pecková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtmanka středočeského kraje Petra Pecková

„Tento týden jsme překonali půl milionu dokončených očkování v našem kraji a počet podaných dávek Středočechům se přehoupl přes 1 400 000,“ uvedla hejtmanka největšího českého kraje na sociální síti. V kraji je také 26 633 naočkovaných zdravotníků a 17 960 sociálních pracovníků. 
 

Anketa

Jste pro zrušení nošení roušek či respirátorů v supermarketech a obchodech?

hlasovalo: 17842 lidí
I ve Středočeském kraji fungují očkovací místa bez předchozí registrace, jde o místa v Kolíně, Kutné Hoře, Nymburce a Rakovníku.
 
„Přistoupili jsme k tomu, že očkování bez registrace bude prováděno ve stávajících očkovacích místech ve vyhrazených časech. Toto řešení se zdá být optimální, zejména z důvodu zajištění personální, technické a medicínské podpory bez nutnosti stěhování do jiných prostor,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.
 
Hejtmanka také upozornila na prohlášení Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR, že mezi nově nakaženými lidmi jsou od července průměrně tři čtvrtiny neočkovaní. „Což dokládá, že vakcíny jsou velmi dobrým spojencem proti nákaze,“ říká Pecková.
 
„Nechte se tedy prosím očkovat a užívejte si tak léto bez starostí o sebe a své blízké,“ vyzvala občany hejtmanka Petra Pecková. 
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Kdy přidáte učitelům?

Kdy budou učitelé brát minimálně stejně, jako třeba zákonodárci? Včera v hlavních zprávvách na Nově říkali, že vaše vláda dává učitelům málo, že nemají ani na pomůcky, a lze předpokládat, že učitelé budou ze škol odcházet nebo se minimálně nepohrnou učinit noví, a že je to potřeba! Nemyslíte, že by ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Síkelova habaďůra: „Tvařte se jako malí a střední. Přimhouříme oko.“

14:40 Síkelova habaďůra: „Tvařte se jako malí a střední. Přimhouříme oko.“

Ministr Jozef Síkela dal velkým průmyslovým koncernům nečekanou radu: Pro účely zastropování cen ene…