Putin! Rusko! Vynořila se vážná slova o demonstracích ve Francii

10. 12. 2018 15:12

Ve Francii již čtvrtý týden pokračují protesty hnutí žlutých vest. To, co začalo požadavkem nezvyšování daní u pohonných hmot, pokračuje přáními po vyšším zdanění nejbohatších Francouzů a voláním po úlevách pro obyčejné Francouze. Jak jde čas, demonstranti neváhají ani ničit soukromý majetek, zapalují auta a tak podobně. Ukrajina za těmito nepokoji vidí ruskou ruku. Zahraniční zdroje toto tvrzení podporují nepřímými důkazy.

Putin! Rusko! Vynořila se vážná slova o demonstracích ve Francii
Foto: Repro Youtube BBC
Popisek: Demonstrace Žlutých vest
reklama

Server Manipulátoři.cz Jana Cempera s odvoláním na britský deník The Times napsal, že protestujícím Francouzům se dostává podpory z účtů napojených na Rusko.

„Kanál WarGonzo zveřejnil fotografii dvou mužů, kteří se chlubí vlajkou organizace ‚Doněcké lidové republiky‘. Muži byli identifikováni jako příznivci militantního Donbasu: Fabrice Sorlina a Xavier Moreau. Fabrice Sorlin je vůdcem ultrapravicové organizace Dies Irae (Soudný den) a fanouškem ‚ruského vidění světa‘. Sorlin mimo jiné nelegálně navštívil okupované území Donbasu, poté napsal řadu proruských článků ve francouzských médiích. Xavier Moreau navštívil obsazený Donbas jako ‚pozorovatel‘ při pseudovolbách (nikdo je neuznává) 11. listopadu tohoto roku. Demonstrací se například účastnil i Luca Marcela – vlivný italský proruský aktivista,“ napsal Cemper.

Informace z Francie přináší i Žarko Raptor Jovanovič, jenž je podle Cempera znám jako přední český šiřitel ruských dezinformací. Protestům ve Francii se věnuje také dezinformační web Aeronet a server Sputnik financovaný Ruskem.

O tom, že za protesty v Paříži a v dalších francouzských městech stojí ruští či prorusky naladění aktivisté, je podle serveru Časopisu Argument přesvědčena i ukrajinská tajná služba SBU.

„136 tisíc lidí je v přepočtu na lidnatost Francie podstatně méně, než se účastnilo například v ČR protestů proti Andreji Babišovi. Ty se však na rozdíl od Francie obešly bez násilností. Zajímavé je, že v očích dezinformačních médií jsou demonstrace v ČR protestem proti legitimně zvolené vládě, ve Francii však nikoliv. Emmanuel Macron na rozdíl od Miloše Zemana ve volbách zvítězil přesvědčivě,“ dodal ještě na dokreslení k protestům Jan Cemper.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…