Putin „očurává“ EU. Sankce vůči Rusku? Děravé jak ementál, podívejte

07.08.2020 17:17

Sankce jsou od toho, aby se porušovaly. Právě to si možná řekl jak Západ, tak i Rusko. Západ vyhlásil proti nejrozlehlejší zemi světa sankce poté, co na jaře 2014 vojenskou silou obsadila ukrajinský poloostrov Krym. Rusko na oplátku zakázalo dovoz řady evropských potravin. Ty se ale dají v Rusku sehnat dál. Jen s patřičným úplatkem v ruce. Oficiálně ruské úřady zničily 36 tisíc tun západního zboží.

Putin „očurává“ EU. Sankce vůči Rusku? Děravé jak ementál, podívejte
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Evropa, Rusko
reklama

Anketa

Je pro vás podstatné, koho ve volbách podporují umělci a jiné známé osobnosti?

1%
97%
hlasovalo: 19013 lidí
Potom, co ruská armáda obsadila ukrajinský poloostrov Krym, uvalil Západ na nejrozlehlejší zemi světa sankce. Ty trvají už šest let a ruský prezident Vladimir Putin se tváří, že jeho zemi nepřekáží. Ukazuje se však, že sankce jsou předevšém porušovány. S patřičným úplatkem odevzdaným na správná místa člověk může koupit ledacos.

Stále se dováží, ale jinudy. Třeba vnitrozemské Bělorusko se stalo dovozcem mořských ryb,“ uvedl pro Český rozhlas na konto obcházení sankcí analytik mezinárodních vztahů a bývalý český generální konzul v Petrohradu Vladimír Votápek.

Prezident Putin prý tak vlastně může být spokojen, protože kola ekonomiky se točí dál, byť je třeba je promazat úplatky, ale zároveň už 6 let lidem ukazuje, že umí reagovat na západní sankce.

Jak se zboží do Ruska dostane? Snadno. V přebalu potravin, které dovážet lze. Nebo se zatají skutečná země původu. Francouzské sýry se tak oficiálně nedováží z Francie, ale z Běloruska. Rusové si francouzské sýry mohou dovolit přesto, že tamní průměrná mzda je asi 16 tisíc korun. V Česku je to asi 34 tisíc.

Mnohem větší ranou pro ruskou ekonomiku jsou prý ceny ropy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta o novičoku: Položím si otázku, kterou si prý pokládají agenti Kremlu

7:32 Bašta o novičoku: Položím si otázku, kterou si prý pokládají agenti Kremlu

Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se ještě jednou vrátil k otravě nejv…