Putin prý nebude doživotním prezidentem, mandát v roce 2018 zváží

23.11.2014 15:32 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ruský prezident Vladimir Putin nehodlá být doživotním prezidentem, jeho mandát je vymezen ruskou ústavou. Šéf Kremlu to prohlásil v obsáhlém rozhovoru, který dnes zveřejnila státní agentura TASS. Po uplynutí nynějšího mandátu v roce 2018 prý zváží další kandidaturu s ohledem na aktuální situaci a na své preference.

Putin prý nebude doživotním prezidentem, mandát v roce 2018 zváží
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vlladimir Putin

Putin komentoval výrazné ochlazení vztahů Ruska se Západem, které vyvolala jeho politika vůči Ukrajině. Odmítl, že nynější tlak Západu zavede jeho zemi do izolace. "Vnímali jsme osudovost železné opony. Touto cestou v žádném případě nepůjdeme a nikdo kolem nás zeď stavět nebude. Je to nemožné," zdůraznil Putin.

Západ podle Putina udělal chybu, když namířil své sankce na lidi z prezidentova blízkého okolí. "Vycházeli z mylného předpokladu, že mám obchodní zájem na kontaktu s lidmi zařazenými do seznamu. Jejich poškozením mířili na mě. To ale absolutně neodpovídá skutečnosti," řekl ruský vůdce.

Zábor Krymu byl podle Putina jeho osobním rozhodnutím

Podle Putina v Rusku oligarchické struktury neexistují, miliardáři nemají vliv na rozhodování státu. Oligarchové "zbohatli dávno a absolutně legálně. Nic neukradli, nic nezprivatizovali, jak se to dělalo v 90. letech", řekl prezident a dodal, že sankce namířené proti ruským miliardářům blízkým Kremlu jsou hrubým porušením lidských práv.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Projekt E6

Narovinu věříte tomu, že ať by byl u vlády kdokoliv, že by těch 6 zemí stálo o to, aby se do projektu zapojila i ČR? Já myslím, že o nás v EU nestojí. A co říkáte na to, jak se EU čím dál víc štěpí a vytváří se uvnitř ní jakési koalice států? Není to úplně v rozporu s tím, proč EU vznikla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

11:08 Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

„Je třeba ukázat naši kolektivní sílu,“ šéf spolku Milion chvilek Mikuláš Minář svolává na 21. březn…