Putinův kritik Navalnyj dostal podmínku za údajnou zpronevěru, odsouzený mluví o politickém procesu

30. 12. 2014 9:30

Známý kritik ruského prezidenta Alexej Navalnyj dostal za údajnou zpronevěru 3,5letý podmíněný trest, jeho bratru Olegovi soud uložil stejně dlouhý trest, ovšem nepodmíněný. Prokuratura žádala deset let vězení. Oblíbený blogger vždy tvrdil, že jde o politický proces. Obhájci již oznámili, že se proti verdiktu odvolají.

Putinův kritik Navalnyj dostal podmínku za údajnou zpronevěru, odsouzený mluví o politickém procesu
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin
reklama

Soud v pondělí překvapivě ohlásil, že rozsudek vynese už dnes, více než dva týdny před stanoveným termínem. Důvod tohoto rozhodnutí neuvedl. Hlavním motivem změny ale podle všeho byla snaha vyhnout se protestům Navalného  stoupenců, kteří se 15. ledna, v původně očekávaný den vynesení verdiktu, chtěli sejít.

Množství stoupenců měl ale Navalnyj před soudem i dnes: před budovou panovala přísná bezpečnostní opatření a přišly informace o několika zatčených.

Na sociálních sítích se již objevilo množství kritiky nynějšího verdiktu. Jak napsali někteří uživatelé komunitní sítě Twitter, Navalného bratr, který se v politice nijak neangažoval, "se stal rukojmím Kremlu." I samotný Alexej Navalnyj v první reakci na rozsudek prohlásil, že jde o formu nátlaku na něj.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …