RPG byty Bakalovi dál vydělávají. Pomohla mu prý i ČNB

19.06.2015 22:38

Ostravské RPG Byty miliardáři Zdeňku Bakalovi stále vydělávají a zdá se, že ne právě málo, jde o stovky milionů korun. Bakalovi prý hraje do karet i oslabení koruny, které ČNB provedla předloni v listopadu.

RPG byty Bakalovi dál vydělávají. Pomohla mu prý i ČNB
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

„Zhruba čtyřicet tisíc někdejších hornických bytů na Ostravsku nepřestalo Zdeňkovi Bakalovi a Peterovi Kadasovi vydělávat ani v minulém roce. V čistém jim nájemní bydlení loni přineslo 461 milionů korun, vyplývá z nově zveřejněné výroční zprávy. To je téměř šestkrát lepší výsledek než předloni,“ napsal server E15.cz.

Českému miliardáři prý pomáhá i oslabení koruny, k němuž sáhla Česká národní banka předloni na podzim, neboť firma předloni vydala dluhopisy za více než deset miliard. Tyto dluhopisové jistiny budou v dalších letech přeceňovány.  Peníze na účtech společnosti slouží také jako zástava pro úvěrující banky. Zmíněné byty český miliardář získal spolu s doly OKD. Z nich se ale Bakala před pár měsíci stáhl, neboť těžba uhlí už je dnes často spíš přítěží, než výnosným podnikáním, a to díky nízké ceně suroviny na trzích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A to vás to nezajímalo? Neměl by Zeman mlčet? Witowská v ČT rozproudila debatu o BIS. Zkušený senátor ji tvrdě utnul

9:09 A to vás to nezajímalo? Neměl by Zeman mlčet? Witowská v ČT rozproudila debatu o BIS. Zkušený senátor ji tvrdě utnul

V Událostech, komentářích na ČT24 se včera řešila slova prezidenta Zemana o BIS. Do studia byl pozvá…