Rada ČEZ schválila konec Romana. Místo něj nastupuje Beneš

15.09.2011 15:25 | Zprávy

Dozorčí rada ČEZ přijala rezignaci Martina Romana v čele energetické společnosti. Zároveň byl jmenován nový generální ředitel a předseda představenstva, Daniel Beneš.

Rada ČEZ schválila konec Romana. Místo něj nastupuje Beneš
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Martin Roman

Martin Roman skončil ve funkci generálního ředitele a předsedy představenstva ve společnosti ČEZ. "Podal rezignaci a dozorčí rada ji přijala," potvrdil to pro ČT šéf dozorčí rady Martin Říman. Rada následně rezignaci přijala a zvolila jeho nástupce.

Roman nyní nahradil právě Římana v čele rady. Před novým šéfem ČEZu stojí nyní jako priority generování zisku pro stát a jaderná elektrárna Temelín. "Hlavní zadání od akcionáře je Temelín," potvrdil Říman.

Místo Romana Beneš, "kamarád" Paroubka

Tímto novým šéfem se stal podle očekávání Daniel Beneš, který byl dosud výkonným ředitele společnosti. Byl zvolen představenstvem, nynější změny oslabily i akcie firmy na pražské burze. Index PX si během dne polepšil o téměř jedno procento a všechny tituly na burze rostly, ČEZ byl však jako jediný v minusu a oslabil o 0,82 procenta.

SLEDUJEME téma Martin Roman

Beneš je členem ČSSD a má úzké vztahy s Jiřím Paroubkem. Loni třeba dorazil na křest jeho dcery Margarity. Stejně jako Roman si v ČEZu vydělal už miliony, i díky motivačnímu programu, který zažil ještě v době, než ho firma musela po veřejné kritice redukovat.

Čtěte více:

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…