Radek John kritizoval odměny. A pak na jeho úřadě létaly statisíce víc než kdy jindy

9. 11. 2013 10:28

Ještě jako předseda Věcí veřejných Radek John velmi hlasitě kritizoval přemrštěné odměny státních úředníků. Deníku Právo se však podařilo zjistit, že po nástupu do funkce ministra vnitra převzal návyky, které předtím kritizoval. V porovnání se svými nástupci ve funkci ministra Janem Kubicem a Martinem Pecinou byl totiž John zdaleka nejštědřejší. Jednotlivcům dával bezmála půlmilionové odměny.

Radek John kritizoval odměny. A pak na jeho úřadě létaly statisíce víc než kdy jindy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čestný předseda VV Radek John

„(John) dal za jedno pololetí každému ze svých tří náměstků více než půl miliónu korun, zatímco Jan Kubice byl letos v první polovině roku mnohem střídmější a čtyři jeho náměstci dostali na odměnách shodně po 155 tisících korun," píše deník. Ve funkci nebyl ani rok a přece je z údajů Ministerstva vnitra jasné, že byl John štědrý i k ředitelům odborů a dalším úředníkům. V roce 2010 dostala šestice ředitelů odborů jednotlivě 345 tisíc. Jeden z ředitelů pak překonal i tuto šestici, když obdržel 593 tisíc. Deník k tomu jen dodává, že z údajů ministerstva nelze jasně říci, o koho šlo. Po Johnovi se odměny ředitelů odborů pohybovaly kolem 100 tisíc.

OutStreamVideoPlayer

Nejvíc poradců měl Kubice

A jak štědrý byl Martin Pecina? Ještě v době, kdy byl ministrem vnitra v úřednické vládě Jana Fischera, čili ještě před Johnem, rozdal náměstkům odměny od 200 do 360 tisíc. Data z jeho aktuálního ministerského působení dosud nejsou známa.

Exministr Kubice jednou vyplatil odměnu 300 tisíc korun jedinému ze svých podřízených. Jinak náměstci dostávali odměny v rozmezí od 85 do 155 tisíc. Čísla tedy jasně ukazují, že byl zdaleka nejšetrnější ze sledované trojice ministrů vnitra.

Z dat také plyne, že každý z ministrů využíval služeb řady poradců, nejvíc jich měl Kubice. Ten měl čtrnáct poradců. Poradci se však u všech tří šéfů resortu poměrně rychle měnili. Nejštědřejší byl ke svým poradcům opět John. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na každém šprochu Rusa trochu. Respekt vážně rozebírá, jak jsou žluté vesty navázané na Moskvu

16:13 Na každém šprochu Rusa trochu. Respekt vážně rozebírá, jak jsou žluté vesty navázané na Moskvu

Server Respekt.cz píše o spekulacích, že „žluté vesty“ ve Francii vehnala do ulic ruská dezinformačn…