Radikálové z DSSS odstartovali petiční akci na obnovení trestu smrti

31.03.2013 12:28

Radikální Dělnická strana sociální spravedlnosti požaduje obnovení trestu smrti v naší zemi. Vedou ji k tomu prý otřesné kriminální případy z poslední doby, např. vražda dívky z Jihlavy. Tlak na obnovení trestu smrti tak podle radikálů nezastupuje politické snahy, ale údajně usiluje o posílení bezpečnosti občanů. Shánějí podpisy pod tzv. Jihlavskou výzvu a upozorňují že mezinárodní smlouvy, které neumožňují obnovení trestu smrti, je prý možné vypovědět.

Radikálové z DSSS odstartovali petiční akci na obnovení trestu smrti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hřbitov - ilustrační foto

Činovníci z řad DSSS, která je nástupkyní soudně zakázané Dělnické strany zdůrazňují, že trest smrti je trestem výjimečným, který bude možné uplatnit jen v případě bezcitného násilí a těžkých zločinů. Rady si vědí i se skutečností, že je Česká republika vázána mezinárodními smlouvami, které obnovení trestu smrti zakazují. V Česku mohou platit jen takové zákony, které uznají za vhodné její obyvatelé, takže by prý nic nebránilo případnému vypovězení takových smluv.

"Vyzýváme proto občany České republiky, aby se k Jihlavské výzvě DSSS připojili a petici za obnovení trestu smrti podpořili. Zde totiž nejde o politiku či názory na vývoj ve společnosti. Nyní se hraje o bezpečnost nás všech, o to, aby nám zde po ulicích neběhali devianti a vrazi, kteří s pocitem mírných trestů vězení vraždí naše kamarády, příbuzné a blízké," píše předseda strany Tomáš Vandas.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na*raný Okamura vyslovil skandální nařčení. Pak ho ČT ustřihla a pustila Kalouska

11:22 Na*raný Okamura vyslovil skandální nařčení. Pak ho ČT ustřihla a pustila Kalouska

Na ČT běžel tiskový brífink SPD vzhledem k dnešnímu hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Ještě před…