Radikálové z DSSS odstartovali petiční akci na obnovení trestu smrti

31.03.2013 12:28

Radikální Dělnická strana sociální spravedlnosti požaduje obnovení trestu smrti v naší zemi. Vedou ji k tomu prý otřesné kriminální případy z poslední doby, např. vražda dívky z Jihlavy. Tlak na obnovení trestu smrti tak podle radikálů nezastupuje politické snahy, ale údajně usiluje o posílení bezpečnosti občanů. Shánějí podpisy pod tzv. Jihlavskou výzvu a upozorňují že mezinárodní smlouvy, které neumožňují obnovení trestu smrti, je prý možné vypovědět.

Radikálové z DSSS odstartovali petiční akci na obnovení trestu smrti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hřbitov - ilustrační foto

Činovníci z řad DSSS, která je nástupkyní soudně zakázané Dělnické strany zdůrazňují, že trest smrti je trestem výjimečným, který bude možné uplatnit jen v případě bezcitného násilí a těžkých zločinů. Rady si vědí i se skutečností, že je Česká republika vázána mezinárodními smlouvami, které obnovení trestu smrti zakazují. V Česku mohou platit jen takové zákony, které uznají za vhodné její obyvatelé, takže by prý nic nebránilo případnému vypovězení takových smluv.

"Vyzýváme proto občany České republiky, aby se k Jihlavské výzvě DSSS připojili a petici za obnovení trestu smrti podpořili. Zde totiž nejde o politiku či názory na vývoj ve společnosti. Nyní se hraje o bezpečnost nás všech, o to, aby nám zde po ulicích neběhali devianti a vrazi, kteří s pocitem mírných trestů vězení vraždí naše kamarády, příbuzné a blízké," píše předseda strany Tomáš Vandas.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: mp

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nemá rád ukrajinské obilí“. Úplný prd. Babiš ohromil internet s kohoutem

12:55 „Nemá rád ukrajinské obilí“. Úplný prd. Babiš ohromil internet s kohoutem

Andrej Babiš ve videu na sociálních sítích představil kohouta jménem Silver. Kohout má podle všeho v…