Radim Fiala dal facku Janu Hamáčkovi: ČSSD zneužívá Ministerstvo vnitra

26. 6. 2019 23:13

Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala ve sněmovní debatě k návrhu opozice na vyslovení nedůvěry promluvil o tom, že Česko nutně potřebuje vládu odborníků, která bude hájit zájmy země. Pořádně se opřel do ČSSD. Účast sociální demokracie ve vládě měla být prý cenou za klid od Bruselu, Berlína a politických neziskovek řízených globalisty.

Radim Fiala dal facku Janu Hamáčkovi: ČSSD zneužívá Ministerstvo vnitra
Foto: Vít Hassan
Popisek: Tomio Okamura a Radim Fiala na Vítkově při příležitosti výročí vzniku Československa
reklama

Svůj projev Radim Fiala zahájil připomínkou slov Jana Wericha. Ten kdysi řekl, že odborné věci by měli dělat odborníci. Připomněl proto, že hnutí SPD stále opakuje stejnou politickou pozici a stanovisko. „Česká republika potřebuje vládu odborníků a demokracie potřebuje respekt k výsledkům voleb,“ míní místopředseda hnutí SPD.

Anketa

Myslíte, že Andrej Babiš bude premiérem až do konce tohoto volebního období?

96%
4%
hlasovalo: 26615 lidí

Vláda odborných nominantů hnutí ANO by prý mohla získat podporu SPD. Není podle něj pochyb, že bylo možné dosáhnout zásadní programové shody. Nestalo se však a vznikla vláda ANO a sociálních demokratů s podporou KSČM. ƒ„Jde o vládu, ve které účast sociálních demokratů je vlastně popředním výsledků voleb. Voleb, kde občané dali jasně najevo, že sociální demokracie ztrácí důvěru občanů,“ doplnil.

„Neztratila ale důvěru elit Evropské unie, pro které vláda s programovou podporou hnutí SPD byla a je noční můrou. Pan premiér v představě, že ukolébá elity Evropské unie, hlavně paní Merkelovou a pana Junckera, a vyhne se ‚majdanu‘, souhlasil s účastí sociálních demokratů ve vládě,“ pokračoval ve své řeči Fiala, podle něhož bylo jasné, že sociální demokracie má spíše talenty na politikaření, dělání dluhů, ničení školství, tunelářské kauzy, než odborníky pro vládnutí.

Práce ministrů za ČSSD je podle jeho pozorování výmluvná: „Zneužívání Ministerstva vnitra k očerňování opozice, např. ve zprávě o extremismu, protektorátní zahraniční politika nerespektující mezinárodní právo, měřící dvojím metrem, a podpora nepřizpůsobivých,“ dal za příklad, co je pracovní výkaz sociálních demokratů, doplněný o poměrně nestandardní nároky vládních činitelů na bydlení v Praze.

„Účast sociální demokracie ve vládě měla být cenou za klid od Bruselu, Berlína a politických neziskovek řízených globalisty,“ shrnul s tím, že hnutí SPD tento krok hodnotilo jednoznačně – pan premiér bude mít skutečně nestabilní vládu a dočká se navíc i toho „majdanu“. Elity Evropské unie budou vždy ničit každého, koho plně nekontrolují.

Existuje tak prý jediný způsob, jak tomu čelit – po vzoru Itálie a Maďarska, držet pevný vlastenecký program vlády. „Bohužel hnutí ANO i KSČM tuto vlasteneckou koncepci opustily a pustily se do kompromisu. Kompromisu, který může vést k destabilizaci země,“ myslí si Fiala.

„Brusel a jeho globalističtí poskoci vám prostě nedají pokoj. Česká republika potřebuje vládu odborníků, která bude hájit zájmy této země,“ zopakoval na závěr s tím, že je plně v možnostech Sněmovny vytvořit takovou vládu. Ale současná vláda takovou vládou není. „Proto nemá a ani nikdy neměla důvěru našeho hnutí,“ dodal na závěr.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…