Radim Fiala připomněl slova europoslance KDU-ČSL o islámu. Ten reagoval toaletním papírem, jenže tím to neskončilo

21. 5. 2019 18:06

Místopředseda SPD Radim Fiala na svém facebooku připomněl slova europoslance KDU-ČSL Tomáše Zdechovského, podle něhož je skutečný islám mírumilovný, což pronesl koncem minulého roku na konferenci týkající se Islámského státu. Netrvalo dlouho a pod jeho příspěvkem se strhla bouřlivá diskuse, které se oba zmínění zúčastnili.

Radim Fiala připomněl slova europoslance KDU-ČSL o islámu. Ten reagoval toaletním papírem, jenže tím to neskončilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Fiala

„Neobviňujme islám a muslimy. Obviňujme islámský radikalismus. Skutečný islám je ve skutečnosti mírumilovný,“ řekl europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. „Souhlasíte s ním? My v SPD ne! My říkáme, že islám je nenávistná ideologie, jejíž propagace by měla být zakázána,“ napsal na facebooku Fiala.

 

„Ten se asi pomátl, nebo neumí číst, co je v Koránu psáno, no ale co můžete chtít po lidovcích, vždycky to byly korouhvičky,“ napsal na adresu Zdechovského jeden diskutující. „To je nehorázná blbost, neexistuje mírumilovný Islám, ten, kdo nám něco takového tvrdí, tak je buď naivní a hloupý, nebo je to z vychcanosti, aby se udržel u koryta,“ přidal se další.

Mezi mnoha kritiky, kteří se pod příspěvek na zdi Radima Fialy vyjádřili, byl i Tomáš Zdechovský. Ten zveřejnil obrázek docházejícího toaletního papíru s nápisem: „Existuje chvíle, kdy by si dal cokoliv za leták SPD“.

 

„Super argumenty pana europoslance. Že by inspirace mírumilovným Koránem? Tož ukázka lidovecké ‚liberálně demokratické‘ tolerance. To jsou ty západní evropské hodnoty...“ dodal k jeho příspěvku Fiala.

Pod textem ještě dlouho pokračovala bouřlivá diskuse, která pro europoslance Zdechovského rozhodně nevycházela dobře.

 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

22:02 Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se tentokrát se svou talkshow Kobereček vydal do pražských Řep…