Radní Prahy 1 budou rozhodovat o omezení aut v centru

23. 7. 2019 6:00

Rada první městské části bude dnes schvalovat první část plánu omezení automobilové dopravy na některých místech v centru metropole, uvedla ČTK.

Radní Prahy 1 budou rozhodovat o omezení aut v centru
Foto: praha.eu
Popisek: Úřad Městské části Praha 1

Podle radního městské části Davida Skály (Praha 1 Sobě) má jít o obrácení jednosměrnosti Husovy ulice tak, aby nepřiváděla řidiče na Mariánské náměstí, a o zneprůjezdnění pro auta na rohu Ostrovní a Spálené ulice. Kromě toho rada projedná také požadavky radnice na magistrát ohledně parkování v centru.

Jednání rady začne ve 14:00, před tím vedení Prahy 1 naplánovalo od 12:15 tiskovou konferenci, kde plánovaná opatření představí. Začít platit by v případě schválení měla už na podzim. Radnice chce v podobných krocích pokračovat a postupně omezit vjezd autům i na dalších kritických místech v centru.

Městská část chce také navrhnout magistrátu změny v systému parkovacích zón. Má jít například o zdražení stání pro podnikatele či zákaz parkování na modrých zónách pro nerezidenty.

Současné vedení městské části v poslední době mluvilo například o omezení průjezdu Prašnou branou, delší dobu se zvažuje také uzavření Malostranského náměstí pro vozy nerezidentů či zklidnění Klárova a Újezdu. Praha 1 v minulých letech také na některých místech v centru osadila výsuvné sloupky, v čemž chce současné vedení radnice pokračovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Miloš Zeman poslal k výročí okupace květiny na hrob. Jednomu jedinému člověku

17:24 FOTO Miloš Zeman poslal k výročí okupace květiny na hrob. Jednomu jedinému člověku

Prezident Miloš Zeman se sice pietních aktů k připomínce počátku sovětské okupace v roce 1968 nezúča…