Radní Prahy 1 budou rozhodovat o omezení aut v centru

23.07.2019 6:00

Rada první městské části bude dnes schvalovat první část plánu omezení automobilové dopravy na některých místech v centru metropole, uvedla ČTK.

Radní Prahy 1 budou rozhodovat o omezení aut v centru
Foto: praha.eu
Popisek: Úřad Městské části Praha 1
reklama

Podle radního městské části Davida Skály (Praha 1 Sobě) má jít o obrácení jednosměrnosti Husovy ulice tak, aby nepřiváděla řidiče na Mariánské náměstí, a o zneprůjezdnění pro auta na rohu Ostrovní a Spálené ulice. Kromě toho rada projedná také požadavky radnice na magistrát ohledně parkování v centru.

Jednání rady začne ve 14:00, před tím vedení Prahy 1 naplánovalo od 12:15 tiskovou konferenci, kde plánovaná opatření představí. Začít platit by v případě schválení měla už na podzim. Radnice chce v podobných krocích pokračovat a postupně omezit vjezd autům i na dalších kritických místech v centru.

Městská část chce také navrhnout magistrátu změny v systému parkovacích zón. Má jít například o zdražení stání pro podnikatele či zákaz parkování na modrých zónách pro nerezidenty.

Současné vedení městské části v poslední době mluvilo například o omezení průjezdu Prašnou branou, delší dobu se zvažuje také uzavření Malostranského náměstí pro vozy nerezidentů či zklidnění Klárova a Újezdu. Praha 1 v minulých letech také na některých místech v centru osadila výsuvné sloupky, v čemž chce současné vedení radnice pokračovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když se chováš jako hadr, nediv se, že s tebou vytírají podlahu. Velké zamyšlení nad pozicí ČR ve světě

16:10 Když se chováš jako hadr, nediv se, že s tebou vytírají podlahu. Velké zamyšlení nad pozicí ČR ve světě

Bezpečnostní analytik Lukáš Visingr sepsal obsáhlý text, zamýšlející se nad pozicí České republiky v…