Rafaj měl střežit férovou hospodářskou soutěž. Policisté u něj doma našli dva miliony v obálkách

10.04.2019 9:21

Deník Právo přinesl nové informace o policejní prohlídce u předsedy Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Strážci zákona u Rafaje doma našli dva miliony korun. Poschovávány měly být v obálkách ukrytých v knihovně, v šatníku a na dalších místech.

Rafaj měl střežit férovou hospodářskou soutěž. Policisté u něj doma našli dva miliony v obálkách
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Předseda ÚOHS Petr Rafaj.
reklama

V březnu tohoto roku provedla policie zátah na radnici městské části Brno-střed, ale posvítila si také na předsedu Úřadu na ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje. Mohl se totiž podílet na manipulaci tendru na výběr nového provozovatele mýtného systému v České republice. V případu figuruje také místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, který s Rafajem o mýtu jednal.

U Rafaje doma policie našla přibližně 2 miliony korun, a předseda ÚOHS údajně nedokázal důvěryhodně vysvětlit, kde k nim přišel. Proto mu je policie zabavila. „Peníze nebyly pohromadě na jednom místě, ale v několika obálkách, některé z nich zastrčené vzadu za oblečením ve skříni či v šatníku,“ napsal deník. Dalších přibližně 200 tisíc korun bylo prý nalezeno v Rafafově kanceláři.

Částka 2 miliony korun představuje se všemi odměnami hrubý roční plat Petra Rafaje, který je momentálně podezřelý z korupce a zneužití pravomoci úřední osoby, a to i v souvislosti s mýtným tendrem.

Deník zdůraznil, že informace o domovní prohlídce u Petra Rafaje nezískal ani od policie, ani ze státního zastupitelství, nýbrž od jiného vysoce postaveného zdroje ve státní správě.

Rafajův advokát David Kojzar podal na postup policie stížnost. Obrátil se na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana i na Ústavní soud ČR.

„Celý dosavadní průběh považujeme za mimořádně nestandardní. Počínaje neobvykle širokým rozsahem příkazů soudu, které neobsahují prakticky žádné odůvodnění, až po samotné prohlídky, které policie provedla za účasti pana doktora (Ivo) Ištvana,“ řekl televizi Prima minulý týden Rafajův advokát David Kojzar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…