Rajchl obsadí Václavák. Hovoří „Vidlák“ a senátorka Hamplová

11.03.2023 9:42 | Ze sítí

Prahu čeká další protivládní demonstrace. Dnes ve 14 hodin bude na Václavském náměstí protestovat neparlamentní politická strana PRO pod heslem „Česko proti bídě“. Na akci vystoupí, vedle předsedy strany PRO, jedna senátorka, expert na zdravotnické právo, internetový bloger a další dosud neoznámení řečníci. Mezi požadavky protestujících patří zestátnění ČEZu a mírové řešení války na Ukrajině.

Rajchl obsadí Václavák. Hovoří „Vidlák“ a senátorka Hamplová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protivládní demonstrace, kterou zorganizoval Ladislav Vrabel a spolek ČR na 1. místě na Václavském náměstí

Dnes ve 14 hodin se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace politické strany PRO (Právo Respekt Odbornost) pod názvem Česko proti bídě. Na protestním shromáždění mají jako řečníci vystoupit senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, expert na zdravotnické právo Ondřej Dostál a bloger Daniel Sterzik (píšící pod pseudonymem Vidlák).

Hlavním organizátorem a propagátorem demonstrace, který rovněž přednese svůj projev, je předseda politické strany PRO, advokát a někdejší fotbalový funkcionář Jindřich Rajchl, jenž se ve veřejném prostoru zviditelnil poté, co loni na podzim vystoupil jako jeden z řečníků na desetitisícových demonstracích organizovaných občanským aktivistou Ladislavem Vrabelem. Další vystupující zatím nejsou známi. Dnešní akci má podle svých slov moderovat místopředseda strany PRO Petr Vacek.

Anketa

Kvitujete postup vlády Petra Fialy ve věci války na Ukrajině?

2%
96%
hlasovalo: 47833 lidí

Svolavatelé demonstrace vznesli několik požadavků vůči současné vládě v oblastech energetiky, svobody slova, zahraniční politiky a bezpečnosti. V dopise adresovaném vládě premiéra Petra Fialy (ODS) požadují mimo jiné mírové řešení války na Ukrajině, odkoupení akcií minoritních akcionářů firmy ČEZ státem a zavedení zákonné povinnosti provozovatelů online sociálních sítí neomezovat svobodu projevu. „Žádáme, aby vláda ČR do patnácti dnů ode dne doručení této výzvy informovala veřejnost, že tyto kroky přijímá a že zahajuje práci na jejich okamžitou realizaci,“ píše se na webových stránkách projektu.

„Za chudnutí obyvatel této země i celé této země nemůžou bývalý premiér Andrej Babiš ani ruský prezident Vladimir Putin či covid-19, ale hlavně sebedestruktivní energetická politika Evropské unie, kterou bezmyšlenkovitě prosazuje česká vláda. Válka na Ukrajině není válkou naší, na Ukrajině se nebojuje za Českou republiku. Jak řekl Scott Ritter, je to válka NATO proti Rusku, kdy NATO dodává zbraně a Ukrajina krev. Takzvaný boj proti dezinformacím není nic jiného, než honosným názvem pro zavedení tvrdé cenzury a potlačování všech oponentních názorů, které jsou proti současné vládě v éteru. Naše požadavky by se daly shrnout třemi prostými slovy: PROSPERITA – MÍR – SVOBODA,“ uvedl Jindřich Rajchl.

K případným protivládním akcím se už stačil vyjádřit i předseda vlády Petr Fiala (ODS). „Pokud budou demonstrace, tak budou. Já to nepodceňuji. Je tu silná opozice, je populistická a je schopná používat radikální kroky. Každý máme nějakou odpovědnost. Já jsem přišel do vlády proto, abych dělal odpovědnou politiku. Když jsem přišel do vlády, tak jsem poslouchal, jak nebude plyn a další věci – a všechno jsme to zvládli,“ sdělil předseda vlády minulý týden v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi.

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl ve svých vystoupeních na facebooku, jakož i v rozhovorech v médiích, pravidelně hovoří o nezbytnosti sjednocování opozice, přičemž zdůrazňuje nadstranický a občanský charakter projektu Česko proti bídě. Představitelé jiných opozičních stran ani organizátoři předešlých masových demonstrací na dnešní manifestaci organizovanou politickou stranou PRO podle jeho slov pozváni nebyli.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AKS

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Kdy přijdete i s opatřeními na sížení inflace?

Nemyslíte, že už včera bylo pozdě? Proč jste si takto nechali ujet vlak a inflace tak rekordně vzrostla a neklesá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Poslouchal jsem, jak nebude plyn a další věci – a všechno jsme to zvládli, řekl Fiala., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePodvedený , 11.03.2023 11:58:39
Jenže to má háček nebo spíš pořádný hák. Tímto drahým plynem si lidé moc nepřitopí, protože by neměli na zaplacení složenek za bydlení s otopem na ten Fialův plyn, který zajistil. Proto doma lidi mrznou při 17°C a ve dvou nebo více svetrech. To přece není důstojný život člověka v 21. století, ve století, kdy se lidstvo zabývá osídlováním planety Mars. Aby si doma nemohl dopřát pořádné teplo, které měl i pračlověk v jeskyni. Nebo se mýlím? Tomu pánovi z Brna Fialovi to asi vůbec nedochází. Co tam učil na té Masarykově univesitě? Jak oblbovat lidi?

| 9 | 0

Další články z rubriky

Zlatý poklad České republiky. Zatím 13,5 tuny, má být až 100 tun

10:25 Zlatý poklad České republiky. Zatím 13,5 tuny, má být až 100 tun

MONITORING SÍTÍ Ekonom Lukáš Kovanda upozorňuje, že Česká národní banka pod vedením Aleše Michla bud…