Holub se nyní vrátil z regionu, který je hned za českými hranicemi. "Je to ohromný rozdíl se ocitnout dnes v cizí zemi, minimálně v tom Rakousku je úplně jiná atmosféra, než je dnes v České republice. To pro mě byl šok," začal Holub se svým vyprávěním.
"Projevuje se to v takových jednotlivostech, které samy o sobě nejsou důležité, ale právě ty určují tu atmosféru. První, co člověka napadne, že ti Rakušané jsou nějací divní, že nenosí vůbec žádné roušky. Tak si ji pak sundáte a jste nervózní, kdo vám řekne, ať si ji zase nasadíte, to se ovšem nestane. Ono to vlastně umožňuje jinou komunikaci mezi lidmi, protože když nemáte roušku, tak se můžete zdravit, nedíváte se na toho druhého s podezřením. Ta jiná atmosféra by se dala popsat tím, že když se lidé baví, třeba v obchodě, nebo sousedé, samozřejmě drží ten odstup, v tom jsou Rakušané pečliví, tak obecně se nebere ta epidemie moc vážně," podotkl Holub s tím, že několikrát zaslechl názor, že to všechno vytvořili novináři.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: vef