Rakušan, kandidát na Hrad. Je to tu. A vážně

6.7.2022 7:24 dop. | Ze sítí

Vít Rakušan by mohl vyřešit problémy svého hnutí STAN tím, že by místo obhajoby předsednické funkce a dalších nervů na ministerstvu vnitra kandidoval sám za sebe na prezidenta republiky. S tímto nápadem přišel komentátor Petros Michopulos a mnohé liberály to okamžitě zaujalo. Sám Rakušan ale kandidovat nechce.

Rakušan, kandidát na Hrad. Je to tu. A vážně
Foto: Hans Štembera
Popisek: TK ministra vnitra Víta Rakušana a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové při příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků

Bývalý politický marketér, tvůrce kampaní ČSSD a dnes hvězda podcastu Kecy&Politika Petros Michopulos nadhodil myšlenku, že by se předseda STAN Vít Rakušan mohl z půl roku kontinuálních skandálů svého hnutí očistit tím, že by kandidoval na prezidenta.

„Já bych do toho na jeho místě šel. V podstatě nemá co ztratit. Na rozdíl od případné kandidatury Fialy, ho prohra nijak nepoškodí. Naopak,“ dodal na twitteru. Premiér svou prezidentskou kandidaturu odmítl.

A novinář Čestmír Strakatý to ocenil jako zajímavý nápad. „Oba ale víme, že se to nestane,“ dodal v diskusi.

Dále ve vlákně padaly kromě úvah, že by asi musel rezignovat z ministerstva vnitra, které volby organizuje, také komentáře vyloženě nadšené.

„Nekonfliktní, nemusel by být extra problematický ani pro levostředové voliče... Mladý, liberální, moderní, středopravicový – za mě samé plusy,“ rozepsal se diskutér s duhou a ukrajinskou vlaječkou.

Přidala se i dáma z Kolína, která prý toho prezidenta panu Rakušanovi prorokovala už v době, kdy tam byl starostou. „Doufala jsem, že v případě jeho úspěchu se mu podaří z našeho rodného města smýt tu skvrnu, kterou nás pošpinil MZ,“ připomněla, že prvním kolínským rodákem na Hradě je Miloš Zeman.

Jiní se ale shodli, že přesně tento soupeř je snem Andreje Babiše.

Padl i optimistický názor, že prezidentskou imunitu snad Rakušan přes všechny aféry svého hnutí potřebovat nebude.

Jeden recesista pak přispěl zlatým pravidlem z korporátu: „Když máte v týmu troublemakera, pošlete ho vejš.“

Nápady na prezidentskou kandidaturu Víta Rakušana zaznívaly už v době, kdy hnutí STAN nečekaně získalo 33 poslanců a stalo se druhou nejpočetnější frakcí Fialovy vlády. Tehdy to hlasitě vyslovil politik TOP 09 Ondřej Kania. „Vít Rakušan je tím, čím by hrozně chtěl byt Marek Hilšer, ale nikdy ním nebude,“ věřil.

Později se přidal i Petr Gazdík, který v rozhovoru pro CNN Prima News vykládal, že jejich předseda by byl skvělý prezident a určitě by podle něj kandidovat měl. Reagoval tím na spekulace o kandidatuře Miroslava Kalouska.

Rakušan se vždy hlásil k politickému odkazu Václava Havla, na kterého na sociální síti vzpomínal, jak jej jednou s tváří plnou akné potkal na Sázavě.

Sám Rakušan ale později uvedl, že teď na prezidenta kandidovat nechce.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…