Rakušan na oslavě: Ukrajina nikdy nebyla blíž skutečné nezávislosti

29.08.2023 13:14 | Monitoring

Ukrajinci si letos připomněli své 32. výročí Dne nezávislosti. Připomínali si ho ve dnech, kdy přesně před rokem a půl napadla Ukrajinu ruská invazní vojska. Český ministr vnitra Vít Rakušan děkuje za pozvání na akci a předává Ukrajině vzkaz.

Rakušan na oslavě: Ukrajina nikdy nebyla blíž skutečné nezávislosti
Foto: archiv Naše Média a.s.
Popisek: Vít Rakušan na tiskové konferenci k násilí Ukrajinců

Anketa

Dovládne Fialova vláda do voleb 2025? Bez ohledu na vaše přání

11%
hlasovalo: 29561 lidí
Ukrajina 24. srpna slavila den, kdy se roku 1991 stala nezávislým státem. Ukrajinci, kteří žijí v České republice, letos oslavili tento svátek na pražském výstavišti.

Zároveň byla Ukrajina přesně rok a půl od tohoto dne napadena ruskými invazními vojsky.

Ministr vnitra Vít Rakušan, který na této akci nechyběl, na sociální síti X děkuje za pozvání a předává vzkaz Ukrajině. „Navzdory hrůzám, které teď Ukrajina zažívá, nebyla skutečné nezávislosti nikdy blíž, a celému světu ukazuje, jak vysoká je cena nezávislosti a svobody. Sláva Ukrajině i všem českým občanům, kteří se do pomoci napadené zemi zapojují,“ vzkazuje Rakušan.   

Ukrajina také při oslavách vyjádřila speciální poděkování České republice za velkou pomoc a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovořil o důležitosti každého člověka. 

„Věřím ve společné poražení agrese. A ,společně‘ znamená, že se nesmíme nechat rozdělit těmi, kdo se o to snaží. Třeba umělým vytvářením sporů mezi Ukrajinci a českou společností, vyvoláváním strachu,“ oznamuje dále Rakušan na X (dříve twitteru). „Ukrajince jsem sice požádal, aby pro tenhle strach části české veřejnosti měli pochopení. To ale neznamená, že my budeme mít pochopení pro projevy netolerance a násilí, které takové rozdmýchávání strachu a nenávisti vyvolává,“ dodává ještě ministr.

 

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Karel Výborný

Odchod do důchodu

Paní Schillerová, přijde mi to, nebo nějak často měníte své názory? Teď tvrdíte, že je pro vás navýšení věku odchodu do důchodu nepřijatelné, ale podle jiných, s tím souhlasili a zrovna vy jste to jako ministryně sama navrhovala - https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/396856-schillerova-chce-zvysi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

To je ale blbec., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesizok , 29.08.2023 13:46:19

|  20 |  0

Další články z rubriky

Proboha! Fiala že není ukrajinský premiér? V USA jdou za ním titulky... Padlo po Bidenovi

18:13 Proboha! Fiala že není ukrajinský premiér? V USA jdou za ním titulky... Padlo po Bidenovi

Schůzka Petra Fialy s americkým prezidentem Joe Bidenem ani nevypadá, že byl v Bílém domě přijat pře…