Ransdorf opět dorazil do televize kvůli své kauze. Stoupla mi popularita, pochvaloval si, když zanadával na sprostotu médií

16.12.2015 22:54

Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf se znovu jal vysvětlovat peripetie kolem své bankovní kauzy a obvinění ve Švýcarsku z majetkových deliktů. Tentokrát se politik obhajoval ve středečních Událostech, komentářích České televize. Pochvaloval si mimo jiné, že mu po vypuknutí kauzy narostla popularita na serveru ParlamentníListy.cz. V přímém přenosu také žádal švýcarskou banku, aby zveřejnila své kamerové záznamy.

Ransdorf opět dorazil do televize kvůli své kauze. Stoupla mi popularita, pochvaloval si, když zanadával na sprostotu médií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloslav Ransdorf

Miloslav Ransdorf požádal o zastavení svého členství v krajně levicové frakci Evropského parlamentu, dokud nebude vyřešeno jeho obvinění z finančních deliktů ve Švýcarsku. Stojí přitom za pozornost, že v jeho kauze zazněla už celá řada zajímavých teorií. Ransdorf se prý možná snažil vybrat peníze „z mrtvých kont po nacistech“, ale bulvární deník Blesk naznačil, že v celém sporu figuruje i jméno komunistického normalizátora a prezidenta Gustáva Husáka. Vladimír Huněk, pro něhož se prý Ransdorf snažil získat obrovské dědictví 9,5 miliardy korun, byl již dvakrát odsouzen a jeho příbuzní by na něj prý rádi vzali i vidle.

Ransdorf k tomu říká následující. „Rozhodl jsem se, že pozastavím své aktivity v rámci frakce... Ale jako europoslanec mohu nadále rozvíjet své vlastní aktivity,“ začal s vysvětlováním. Členství v KSČM však Ransdorf nepozastavil a ústřední výbor komunistů ho podpořil. „Na Parlamentních listech, kde je hodnocení popularity politika, mi naopak stoupla popularita,“ prozradil dále.

Ransdorf se v kauze přihlásil k Masarykovi

Jakékoli spekulace považuje za nesmyslné, ve Švýcarsku prý nešlo ani o peníze nacistů, ani o peníze židů. Existuje list o dědictví a navíc v této kauze rozhodl před časem i jeden český soud, což ovšem média nezmiňují. „Já bych tuto kauzu srovnal s Hilsnerovou kauzou,“ pokračoval Ransdorf s odvoláním na případ Leopolda Hilsnera, kterého ze všech sil hájil i T. G. Masaryk. Zmiňovaný Huněk je podle Ransdorfa v pozici srovnatelné s Leopoldem Hilsnerem.

Sečteno a podtrženo, Ransdorf prý jen podcenil sílu švýcarských bank, byť s nimi jednal na základě plné moci a dokumentů, které znal. Po bance prý požadoval, aby dostal alespoň vyjádření, že finanční ústav odmítá komunikovat. Pokud by takový papír dostal, byl by připraven v klidu odejít.

Celé obvinění iniciovala banka a europoslanec neví proč, protože si zmíněné dokumenty prostudoval a věděl, co činí. „Já žádám, aby byly zveřejněny videozáznamy z banky, aby bylo jasné, kdo lže a kdo říká pravdu...  To, co bylo spuštěno médii, je pouze sprostota, lež a nekompetentnost,“ zakončil své vystoupení politik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

13:01 Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

Expert Trikolóry doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D. se na blogu webu Aktuálně rozepsal o Istanbulské …