Rath domů nepůjde. Soud zamítl jeho propuštění na kauci

02.04.2013 21:15

Poslanec David Rath zůstává ve vazbě. Krajský soud v neveřejném jednání nejspíš vyhověl stížnosti státního zástupce Petra Jiráta proti propuštění poslance Ratha, který je stíhán za korupci, z vazby na kauci. Soud sice odmítl svůj verdikt zveřejnit, o výsledku však svědčí fakt, že Rath je stále v pražském ruzyňském vězení.

Rath domů nepůjde. Soud zamítl jeho propuštění na kauci
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Soud o něm jednal v úterý ráno - a pokud by rozhodl v poslancův prospěch, musel by být do dvou hodin od verdiktu na svobodě. Podle experta na trestní právo advokáta Jaroslava Ortmana by o případném propuštění z vazby věznice už několik hodin věděla. "Ve vazebních věcech rozhoduje vlastně soud neodkladně. To znamená, že pokud by ho propouštěli  z vazby a zamítli tu stížnost státního zástupce, tak já si myslím, že už by reálně dneska nebo teďka byl venku. Já si nedovedu představit,  že  by tam byl přes noc," řekl Ortman Českému rozhlasu. Politik tak zřejmě zůstane ve vazbě až do začátku hlavního líčení.

Podle mluvčí ruzyňské věznice Pavly Bohatové ale do 17.00 věznice neobdržela žádný příkaz k jeho propuštění. Pokud by soud rozhodl v Rathův prospěch, příkaz k propuštění by co nejdříve putoval do věznice.

"Do současné doby jsme žádný příkaz k propuštění nedostali," řekla kolem páté odpoledne Bohatová. "K obsahu rozhodnutí Krajského soudu v Praze ani o jeho důvodech nemohu poskytnout žádné informace, a to až do doby, kdy bude písemné rozhodnutí krajského soudu doručeno všem oprávněným osobám," sdělila mluvčí krajského soudu Zuzana Steinerová. Rozhodnutí zatím nemá k dispozici ani Rathův advokát Roman Jelínek ani žalobce Petr Jirát.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

10:33 Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

DOKUMENT Radovan Vávra, nominant TOP 09 do společnosti ČEZ, vyklízí bitevní pole. Už před týdnem jsm…