Rath v pořádku uhradil první splátku peněžitého trestu

21.02.2020 22:52

Exhejtman Středočeského kraje David Rath uhradil podle informací serveru iRozhlas.cz první část svého peněžitého trestu ve výši pěti milionů korun. Potvrdila to mluvčí Krajského soudu v Praze Hana Černá.

Rath v pořádku uhradil první splátku peněžitého trestu
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Rath je v současné době ve výkonu trestu. Odpykává si sedm let za mřížemi za ovlivňování tendrů ve Středočeském kraji. Uhradit má celkem deset milionů korun, druhou část by měl uhradit v červnu. První polovinu splátky měl uhradit do 15. února, zda tak učinil, nechtěla Černá říct. O den dříve přitom soud v Praze peníze ještě na účtu neměl. 

Finanční trest byl Rathovi uložen v takzvané první větvi jeho kauzy. Trest odnětí svobody si pak bývalý poslanec ČSSD odpykává na pražské Ruzyni. Spolu s ním byli odsouzeni i manželé Petr a Kateřina Kottovi, kteří začátkem ledna splatili svůj finanční závazek ve výši 15 milionů pro každého. Ve vězení mají strávit šest let. 

Druhá větev kauzy se týká manipulace veřejných zakázek. Rath a Kottovi měli podle obžaloby v letech 2011 a 2012 zmanipulovat tendry na nákup sanitek pro středočeskou záchrannou službu, rekonstrukci pavilonu kolínské nemocnice, stavbu pavilonů v mladoboleslavské nemocnici a přestavbu části kladenské nemocnice, za což měli podle plánu inkasovat až 60 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…