Rathova aféra smete vedení středočeské ČSSD. Koná se k tomu konference

30. 5. 2012 19:19

Předseda středočeské ČSSD Richard Dolejš svým stranickým kolegům avizoval, že kauza Davida Ratha bude mít dopady na nejen středočeské sociální demokraty, ale na všechny celorepublikově. Každopádně aféra velice pravděpodobně smete jak jeho, tak celé vedení krajské organizace.

Rathova aféra smete vedení středočeské ČSSD. Koná se k tomu konference
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath a Richard Dolejš
reklama

Ve středu se k otázkám ohledně vedení středočeské ČSSD koná mimořádná volební konference. Sociální demokraté na ní rozhodnou, jak se změní vedení krajské organizace. Výrazně se změní kandidátka pro krajské volby, které se konají na podzim.

"Je jisté, že bude mít dopady nejen na středočeskou sociální demokracii, ale i celorepublikově," prohlásil podle serveru iDnes.cz na konferenci šéf středočeské ČSSD Richard Dolejš, blízký Davidu Rathovi.

"Krajská organizace se s tím musí vypořádat a provést očistu tak, aby byla věrohodná pro veřejnost," dodal dále pro server. Navrhne prý rezignaci krajského výkonného výboru. Za cíl si Dolejš prý stanovil to, že se do čela kraje nesmí postavit Milan Urban, který je spojován s lobbisty ČEZ a tzv. Toskánskou aférou.

Podle jiných politiků ČSSD bylo však už před jednáním jasné, že vedení krajské organizace skončí. "Usnesení ÚVV nám ani nedává moc prostoru. Bude nová volební konference," prohlásil poslanec Jan Hamáček.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…