Rathova nástupkyně: Mluvila jsem s paní inženýrkou... Nevím, jak se jmenuje

02.08.2012 11:09

Středočeská ODS na dnešním brífinku projednala dvě témata. Za prvé vznesl zastupitel občanských demokratů Raduan Nwelati požadavek, aby kraj vypověděl mandátní smlouvu s Markem Semerádem, který kraj zastupuje v Bruselu. Za druhé se Nwelati vyjádřil ke kauze buštěhradského zámku.

Rathova nástupkyně: Mluvila jsem s paní inženýrkou... Nevím, jak se jmenuje
Foto: ddm-mb.cz
Popisek: Mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati
reklama

Po obvinění Davida Ratha z korupce zamrzla plánovaná rekonstrukce zámku v Buštěhradu na mrtvém bodě. Podle středočeského zastupitele Nwelatiho je čas na to, aby se napravilo to, co se nestalo ze začátku. Mělo by se jednat s městem o kompromisu, o řešení, do kterého by mělo možnost zasáhnout i Ministerstvo kultury. Radní podle něj ale s městem nejednají a nehledají vhodné řešení.

Nwelati je také přesvědčen, že by radní měli vymáhat finanční náhradu způsobených škod. "Někdo musel zaplatit projektovou dokumentaci, průběh soutěže. A pokud to zadal firmě, která zmanipulovala toto řízení, tak by měli chtít radní, aby peníze byly vráceny. Měli by chtít po Rathovi, aby nahradil škodu," řekl.

Hejtmanka Moravčíková se snažila vysvětlovat

Naproti tomu současná hejtmanka Zuzana Moravčíková žádnou škodu nevidí. V telefonickém vstupu do vysílání České televize řekla, že je běžné, že mnoho projektů, na které se vypracují dokumentace, nakonec není dotaženo do konce. Policie navíc ještě neprokázala, že zakázka byla skutečně předražená. O dalším osudu buštěhradského zámku se podle Moravčíkové musí jednat. "Musíme dát hlavy dohromady a domluvit se, co dál," řekla hejtmanka.

K tomu, jak bude Středočeský kraj postupovat v dalších tendrech ROP Střední Čechy, řekla Moravčíková, že v těchto věcech kraj činí potřebné kroky. "Měla jsem jednání s paní inženýrkou, teď nevím, jak se jmenuje...," řekla ne příliš přesvědčivě Rathova nástupkyně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…