Rázný Sobotka: Uprchlíci páchající trestné činy mají být vyhoštěni z EU

08.01.2016 19:16 | Zprávy
autor: čtk, mp

Uprchlíci, kteří páchají trestné činy, by měli být automaticky vyhoštěni z Evropské unie, je přesvědčen premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). V dnešní tiskové zprávě zdůraznil také nutnost integrace uprchlíků. Sobotkovo prohlášení přichází v době, kdy Německo řeší dopady násilností během silvestrovské noci, kdy zejména v Kolíně nad Rýnem podle svědků muži přistěhovaleckého původu hromadně sexuálně napadali ženy.

Rázný Sobotka: Uprchlíci páchající trestné činy mají být vyhoštěni z EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Poslední události v německých městech ukazují, jak důležitý je bezpečnostní a integrační aspekt řešení migrační krize,“ uvedl Sobotka. „Je nutno nadále trvat na rychlém posílení ochrany vnější hranice EU a také na tom, aby uprchlíci dodržovali zákony a pravidla v zemích, kde žádají o azyl. Ti, kdo si neváží nabídnuté pomoci, pravidla porušují či dokonce páchají trestné činy, by měli byt z EU automaticky vyhoštění,“ poznamenal také.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Je to pravda?

Je pravda, že vaše poradkyně Semansová má na starosti miliardové dotace a samá má firmu na dotace - na pomoc s jejich získáváním? Jestli ano, vám to přijde v pořádku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala už skončil.“ Takáč tlačil na „správné hodnoty“. Macinka zakročil

21:23 „Fiala už skončil.“ Takáč tlačil na „správné hodnoty“. Macinka zakročil

Rozhovor ministra zahraničí Petra Macinky (Motoristé sobě) v pořadu Interview ČT24 se změnil v názor…