Rebelové se usmívají. V jednání s Nečasem dosáhli posunu

27.09.2012 11:48

Zástupci rebelujících poslanců ODS ve čtvrtek jednali v Kramářově vile s předsedou ODS Petrem Nečasem a dalšími lídry strany o schválení rozpočtu na příští rok. A dá se říct, že došlo k určitému posunu. Obě strany se totiž dohodly na revizi plnění koaliční smlouvy, programového prohlášení vlády, a taky na tom, jak ho plní jednotliví ministři.

Rebelové se usmívají. V jednání s Nečasem dosáhli posunu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Šnajdr

„Jsou na stole návrhy, které řeší větší polovinu problému. Přinesli jsme celou řadu návrhů  na omezení výdajů, i několik návrhů na posílení příjmů, ale ne zvýšením daní," cituje rebela Marka Šnajdra server iDnes.cz.

Ten byl po jednání na pohled veselý a měl z výsledku dobrý pocit. Balíček, jímž chce vláda ušetřit 25 miliard korun, by byl návrhy rebelů napůl vyřešen, míní. „Naše priority se soustředí do provozních výdajů státu, do nákladů na státní organizace. Tady je prostor, abychom nemuseli zvyšovat daně," dodal Šnajdr.

Strana ODS se s rebely sešla již potřetí a jednání mají i nadále pokračovat. Vláda totiž kýžený balíček předložila již podruhé a spojila s ním důvěru. Takže pokud i tentokráte balíček při konečném jednání na říjnové schůzi Sněmovny neprojde, vláda skončí. Na dohodu s nespokojenými členy strany tak má premiér necelý měsíc.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

10:21 Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

V novém díle své Hejma show se komentátor Ondřej Hejma obul do předvolebních kampaní. Ta od SPOLU mu…