Redlův „Gucci“ začal zpívat. A zde je reakce Jiřího Pospíšila, kterého zamíchal do gangu

29.6.2022 5:41 odp.

Jiří Pospíšil nechce odstoupit z funkcí na pražském magistrátě, k čemuž jej vyzval primátor Zdeněk Hřib po přečtení článku Janka Kroupy. V něm se hovořilo o tom, že Pospíšil měl být přes podnikatele Jiřího Fremra součástí korupční skupiny kolem náměstka Hlubučka.

Redlův „Gucci“ začal zpívat. A zde je reakce Jiřího Pospíšila, kterého zamíchal do gangu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Novinář Janek Kroupa vydal ve středu ráno na webu Seznam Zprávy text o skupině, nazývané policejním heslem Dozimetr. Skupina, která měla ovládat veřejné zakázky v Praze, byla doposud spojována především s podnikatelem Michalem Redlem a náměstkem primátora Petrem Hlubučkem.

V Kroupově článku ale promlouval podnikatel Pavel Dovhomilja. Ten byl rovněž součástí skupiny, měl v ní přezdívku „Gucci“ a nyní se rozhodl spolupracovat s policií a hovořit o kauze i s investigativcem.

Z článku vyplývalo, že ve skupině měl hrát velkou roli Jiří Fremr, manažer TOP 09, který měl být „consigliorim“ Jiřího Pospíšila, předsedy pražské TOP 09. Současně europoslance, v minulosti ministra spravedlnosti a předsedy celé TOP 09. Podle „Gucciho“ skupina fungovala podle dohod Redla a Fremra, kteří byli emisary Hlubučka a Pospíšila.

Jiří Pospíšil jakékoliv obvinění tohoto typu v tiskovém prohlášení odmítl. Připomněl, že důvěryhodnost pana Dovhomilji výrazně snižuje jeho trestní stíhání a Kroupovi připomněl jeho velké novinářské selhání, když se nechal napálit fabulujícím „spolupracujícím obviněným“ v kauze Budišov.

Ohledně podnikatele Dovhomilji uvedl, že toho člověka v životě neviděl, což ale nezpochybňoval ani „Gucci“. Ten se prý scházel s Fremrem, který vystupoval tak, že Pospíšila zastupuje.

Primátor Zdeněk Hřib přesto po přečtení článku vyzval Jiřího Pospíšila, aby opustil všechny funkce na magistrátě. „Důvodem jsou info z médií o jeho stycích a společných dovolených s hlavou skupiny z kauzy Dozimetr Michalem Redlem. To jsou šokující a nepřijatelná zjištění,“ napsal Hřib na Twitter.

Pospíšil se ale jeho výzvou řídit nehodlá. Ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz uvedl: „Přijde mi absurdní, že mě k rezignaci vyzývá primátor, kterého chtěli před dvěma dny odvolat za to, že prostřednictvím pirátských IT zakázek na magistrátu a městských firmách spolupracoval právě s obviněným Dovhomiljou. Tedy s tím člověkem, který o mě nyní šíří lži,“ dodal Pospíšil.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusové bez morálky, vyčerpaní, poražení? Ani náhodou. Německý novinář smetl proukrajinské „experty“

22:22 Rusové bez morálky, vyčerpaní, poražení? Ani náhodou. Německý novinář smetl proukrajinské „experty“

Novinář Julian Röpcke na twitteru upozornil, že válečná realita na Ukrajině je poněkud jiná, než jak…