Reflex: ODS má strach z Nagyové, která prý úplně ovládla Nečase

26.01.2012 20:29

Kdo vládne, premiér Petr Nečas nebo šéfka jeho kabinetu Jana Nagyová? Tu otázku si v posledním vydání Reflexu klade zástupce šéfredaktora týdeníku Viliam Buchert. Odpověď nenalézá, ale přináší indície včetně bot na vysokém podpatku, zanechaných přede dveřmi předsedy ODS Petra Nečase. Prý si je tam po jednání zapomněla kolegyně.

Reflex: ODS má strach z Nagyové, která prý úplně ovládla Nečase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

„Nečas je pod jejím stále větším vlivem a my se při rozhodování, co bude dělat vláda a naše strana, často ocitáme na vedlejší koleji,“ řekl prý Buchertovi před časem jistý poslanec ODS a pokračoval: „O některých věcech už možná nerozhoduje Nečas, ale jen ona sama.“

Dře jako kůň? No to se snad rozumí samo sebou

Uplynul rok a Nagyová je opět tady: „Tentokrát kvůli tomu, že dostala na Úřadu vlády v loňském roce statisícové prémie,“  připomíná Buchert poslední kauzu, kdy se ukázalo, že za loňský březen dostala Nagyová 273 tisíc korun hrubé mzdy, když její základní plat činí 33 590 korun.

Buchert za na první pohled směšná slova označil Nečasovo vysvětlení výše odměn: „Moji lidé dřou jako koně. Standardně 12 hodin denně. K tomu často i o víkendu.“

„Co jiného než dřít by měli lidé, kteří pomáhají premiérovi řídit stát,“ míní autor komentáře, který ale připouští, že funkci, kterou  zastává Nagyová, by spíše odpovídal plat kolem sto tisíc korun, než jen něco málo přes třicet tisíc.

Nečas si Nagyové evidentně cení

Co ale Buchert považuje za zvláštní, je, že se o Nečasovi a Nagyové v případě peněz nemluví poprvé. „Jen za osm měsíců v roce 2009 dal tehdejší ministr práce a sociálních věcí Nečas vydělat Nagyové  přes 1,4 milionu. Bylo v tom odstupné, ale také královská odměna v květnu ve výši 510 tisíc korun,“ připomíná Buchert a dodává, že za co peníze byly, není dosud vysvětleno.

Tak kdo koho řídí?

„Že by už tehdy Nagyová dřela jako kůň?“ ptá se autor ironicky. Přesto za důležitější než peníze považuje otázku, zda řídí Nečas Nagyovou nebo Nagyová Nečase.

Jeden z poslanců ODS prý prohlásil, že to vypadá, že už nějaký čas neudělá Nečas nic bez toho, aby o tom nevěděla, nebo přímo nerozhodla Nagyová. „Někteří kolegové si stěžují, že se k němu nemohou vůbec dostat. Vytvořila kolem něj hradbu a určuje, kdo ,bude´ připuštěn a kdo nikoliv,“ stěžoval si poslanec.

Magistra? Hm

Buchert připomíná, že Nagyová přiživovala spekulace, že se vyučila prodavačkou, když  po léta odmítala uvést své vzdělání. Teprve v loňském roce na stránkách Úřadu vlády oznámila, že se aktuálně stala magistrou na Univerzitě J.A. Komenského v Praze. „Tedy školy s nevalnou pověstí. A jakou práci při získávání titulu dělala? Žádným jednoduchým způsobem to nezjistíte,“ dodává Buchert lakonicky.

„Reflex chtěl s Janou Nagyovou o některých záhadných věcech, které existují kolem její osoby, hovořit. Odmítla,“ informuje Buchert. A tak přidává na závěr svého komentáře jednu hádanku.

Kdo odešel od Nečase bos?

„Před volbami v květnu 2010 jsem dělal s Petrem Nečasem rozhovor pro deník MF Dnes. Když jsem přišel do jeho kanceláře ve sněmovně, za dveřmi byly boty na vysokém podpatku. Zeptal jsem se ho z legrace, zda v nich chodí. Odpověď zněla: Zapomněla si je zde po jednání kolegyně,“ popisuje Buchert. Otázka tak podle něho zní: „Kdo byla ona kolegyně?“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ova

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Akorát se snažíte blejt špínu na premiéra“. Čapí hnízdo v plzeňské debatě, Baxa s Bernardem vytočili lídryni ANO

23:02 „Akorát se snažíte blejt špínu na premiéra“. Čapí hnízdo v plzeňské debatě, Baxa s Bernardem vytočili lídryni ANO

Lídři Plzeňského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastn…