Reformy jsou důležité, budeme v nich pokračovat, říkají koaliční poslanci

01.01.2012 16:02

Kabinet Petra Nečase naservíroval občanům v roce 2011 mnoho reforem, které prvním lednovým dnem nového roku začínají platit. Rozhodně tím ale nekončí. Podle koaličních poslanců je dobře, že se podařilo nastartovat podobné reformní úsilí, a hodlají v něm v podobné míře i nadále pokračovat.

Reformy jsou důležité, budeme v nich pokračovat, říkají koaliční poslanci
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Zasedání vlády

"Ze stranického pohledu považuji za úspěch uplynulého roku, že se nám všem podařilo udržet vládní koalici. Přestože ten umělecký dojem možná nebyl chvílemi nejlepší, mám radost, že se jí podařilo prosadit důležité důchodové, zdravotní a sociální reformy, stejně jako úpravu daní," řekla agentuře Mediafax místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová.

Podobně se vyjádřila i členka vedení poslaneckého klubu Občanské demokratické strany Lenka Kohoutová. Chválí si zejména sociální reformu. "Tam se nám podařilo prosadit maximum toho, co jsme chtěli. Pan ministr nám navíc slíbil, že nedojde k výpadku dávek," uvedla.

"To, že se nám podařilo zdanění loterijních společností prosadit, považuji jednoznačně za úspěch," dodala Langšádlová.

John: Udělali jsme víc, než se ví

"Nám se povedlo mnohem více, než se mezi lidmi ví. Vždycky, když vyjedu po republice a řeknu, co jsme prosadili, tak lidé zírají," pochlubil se šéf Věcí veřejných Radek John. VV podle něj prosadily například snížení platů poslanců, zdanění jejich náhrad, výměnu policejního prezidenta, znovuzavedení účinné lítosti a odposlouchávání při řešení korupčních kauz či zachování úhrady amalgámových plomb.

"Neúspěchy jsme měli v personální politice, že jsme neprohlédli některé lidi, ale to je problém nové strany. Kdyby fungovala déle, pak bychom je prohlédli a nebyli by se dostali do parlamentu," přiznal.

"V příštím roce nás jako stranu čeká porada o dalším směřování. Musíme si stanovit nové priority a připravit se na krajské a senátní volby," dodala Johnova stranická kolegyně a místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladí se učí stávkovat v patnácti. Důchodcům to ještě pořádně osladí. Václav Cílek o tom, že se blíží zásadní společenský rozkol

14:02 Mladí se učí stávkovat v patnácti. Důchodcům to ještě pořádně osladí. Václav Cílek o tom, že se blíží zásadní společenský rozkol

REPORTÁŽ „Během několika let může situace vykrystalizovat ve vážný sociální nepokoj, který bude char…