Registr nešel dvě hodiny, než se prý ministerstvo rozhoupalo

23. 7. 2012 13:23

Zhruba od půl deváté ráno opět nefunguje nový centrální registr vozidel. Ministerstvo dopravy rozeslalo první informace týkající se výpadku až o půl jedenácté, informovala ParlamentníListy.cz mluvčí Hradce Králové Magdaléna Vlčková.

Registr nešel dvě hodiny, než se prý ministerstvo rozhoupalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Dobeš
reklama

Kolize podle Vlčkové nastává v úkonu lustrací, tedy ověření s registrem osob, což je však podmínka pro provedení jakékoliv změny nebo přihlášení vozidla. V současné chvíli je možné odbavit jen ty klienty, kteří žádají odhlášení vozidel.

Pracovníci odboru dopravy královéhradeckého magistrátu se snažili s ministerstvem spojit a zjistit, zda dojde v dohledné době k nastartování systému. „Z ministerstva dorazila první zmínka teprve o půl jedenácté a adresáty zprávy informuje o tom, že došlo k výpadku a na odstranění závad se intenzivně pracuje. Zároveň je ve zprávě z ministerstva psáno, že o zprovoznění budou všechna pracoviště v Česku včas informována,“ doplnila k situaci Pavla Černá, vedoucí odboru dopravy Magistrátu města Hradec Králové.

Příchozí klienti si v terminálech odebrali čísla hned ráno, od té doby musejí čekat. Pracovníci odboru dopravy se snaží žadatelům vyjít vstříc a domluvit se s nimi na variantním řešení do té doby, než začne systém opět fungovat.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle neokecáte, užiteční idioti. Petr Žantovský rozdrtil výklad vrchního elfa, jak cenzurou bojuje za svobodu slova. A došlo i na „profesionálního zetě“

7:41 Tohle neokecáte, užiteční idioti. Petr Žantovský rozdrtil výklad vrchního elfa, jak cenzurou bojuje za svobodu slova. A došlo i na „profesionálního zetě“

TÝDEN V MÉDIÍCH Komentář Jana Sokola ke kauze bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, že jde…