Rektor Jihočeské univerzity považuje nejmenování Putny za skandál

19.05.2013 20:14

Rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer ve svém prohlášení podpořil svého kolegu Martina C. Putnu, kterého prezident Miloš Zeman nechce jmenovat profesorem. Prezidentův úmysl je podle rektora naprosto skandální. Pokud Putna nebude jmenován, Grubhoffer se s tímto projevem bývalých totalitních praktik nehodlá smířit a vyzývá k tomu i kolegy.

Rektor Jihočeské univerzity považuje nejmenování Putny za skandál
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Prezident Miloš Zeman při projevu na II. sjezdu Rady seniorů ČR
reklama

"Považuji tento mediálně zveřejněný úmysl prezidenta Zemana za naprosto skandální a bezprecedentní za bezmála čtvrtstoletí znovu obnovené demokratické společnosti v naší zemi," napsal v prohlášení Grubhoffer.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Grubhoffer zmínil diskusi v České konferenci rektorů a celé akademické obci k novele vysokoškolského zákona, včetně jeho části věnované habilitačnímu řízení a řízení ke jmenování profesorem. V Jihočeské univerzitě se podle jeho slov shodli, že nechtějí nic měnit na způsobu jmenování profesorů prezidentem republiky, aby zůstala zachována společenská závažnost a výjimečnost takového úkonu. "Jak nečekaně brzy nás zaskočila včerejší zpráva o úmyslu bezprecedentní obstrukce hlavy státu v případě jmenování kolegy Martina C. Putny," dodal.

Profesor Grubhoffer také vyjádřil podporu prohlášení i bezprostřední reakci profesora Václava Hampla, rektora Univerzity Karlovy a předsedy České konference rektorů, k této kauze. Rektor doufá, že jde pouze o další mediální výstřelek prezidenta a že jmenování docenta Martina C. Putny bude v příštích dnech prezidentem podepsáno. V opačném případě by se prý nemohl smířit s tímto zcela nepřijatelným projevem bývalých totalitních praktik.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

7:43 ,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

TOP 09 se těžko dostává do médií a nemá v tom směru možnosti jako premiér Babiš, myslí si předseda p…