Rektor docenta Konvičky: Uvítáme u nás každého, i muslima

19.06.2015 19:39

Rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer se ostře vymezil proti projevům svého univerzitního kolegy Martina Konvičky na adresu muslimů. Velice mě zneklidňuje hulvátství, konstatoval v prohlášení uveřejněném na stránkách univerzity.

Rektor docenta Konvičky: Uvítáme u nás každého, i muslima
Foto: archiv LG
Popisek: Rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer

Docent Martin Konvička z iniciativy „Islám v České republice nechceme“ stále upozorňuje na možná rizika související s přílivem muslimů do EU. Na sociální síti se pak objevují stále ostřejší komentáře ke Konvičkovým projevům a rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer cítil potřebu se důrazně distancovat od docenta, který pro univerzitu pracuje. Mimoškolní aktivity docenta Konvičky jsou ryze soukromé a rektor zdůrazňuje, že s nimi univerzita nemá nic společného.

V duchu akademických idejí prý Jihočeská univerzita na své akademické půdě přivítá každého vědce či studenta, který se bude chtít podělit o své znalosti či načerpat nové vědomosti. A to bez ohledu na to, z jaké země bude zájemce pocházet, jakou barvu pleti bude mít a jako víru bude vyznávat. Islám nevyjímaje.

„Zakládáme si na tom, že naše univerzita je svobodnou a demokratickou institucí otevřenou všem bez ohledu na etnickou, rasovou či náboženskou příslušnost. Velice mě zneklidňují nejenom stupňující se hulvátství prezentovaných výroků v konfliktních diskusích, ale též společenské nebezpečí těchto nepřátelských projevů,“ varuje rektor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…