Rektoři chtějí řídit systém, proto jim vadí Dobeš, naznačuje Klaus mladší

31.01.2012 20:05

Václav Klaus mladší v názoru na Josefa Dobeše souhlasí se svým otcem. Sice ho nepovažuje za nejlepšího polistopadového ministra školství, přesto je podle něj silně nadprůměrný. Ve sporu s vysokými školami má pro něj pochopení.

Rektoři chtějí řídit systém, proto jim vadí Dobeš, naznačuje Klaus mladší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš
reklama

"Když jsme měli ministry bez politického zázemí, jejich činnost se soustředila na to, že jeli na olympiádu 1. září se nechali vyfotit u nějaké školy. Když pominu pana Lišku, je pan Dobeš po dlouhé době politický ministr, který má nějakou sílu," uvedl Václav Klaus mladší pro MF Dnes.

Podle ředitele pražského gymnázia PORG kritikům nedochází, že funkce ministra je politická. A má pro Josefa Dobeše pochopení. "Síla rektorů je totální. Ti ten systém řídí a samozřejmě nechtějí žádnou změnu, protože jim to vyhovuje," míní Klaus.

„Na vysoké školy zatím nikdo nesáhl a když se sejde sdružení rektorů, tak každý ministr byl zatím proti nim jen komická figurka,“ vysvětluje, proč má pro Dobeše pochopení. Podle Klause má ministr sílu prosazovat své myšlenky, což se univerzitám nelíbí.

Podle Klause mladšího Dobeše nekritizují ani tak ředitelé škol, ale spíše ti, kteří museli odejít z rezortu. "Jde od lidí, kteří byli odstaveni z různých komisí - a na ministerstvu jich byly mraky," popisuje.

"Je to určitě člověk, který se rozhoduje rychle a sám, což mi bylo sympatické - na rozdíl od těch strejců, co se zaštiťovali sedmnácti komisemi a radami," hodnotí Dobeše Klaus mladší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

15:58 V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

Server Deník N přišel s rozhovorem s Monikou Šimůnkovou, současnou zástupkyní ombudsmana Stanislava …