Reportér Blesku vyzkoušel rychloseznamku gayů. Líbil se třem mužům

13.08.2011 11:12

V sobotu vyvrcholí festival Prague Pride průvodem hrdosti. Organizátoři jej s nadsázkou nazvali jako „nejteplejší den v roce“. Stejně se k tomu postavili také české deníky. Deník MF Dnes otiskl Hájkovu podobiznu ve stylu známého obrazu Andyho Warhola s připomínkou, že vicekancléř by portréty zřejmě odmítl, protože Warhol byl podle všeho gay.

Reportér Blesku vyzkoušel rychloseznamku gayů. Líbil se třem mužům
reklama
K propagaci historicky prvního pochodu za práva homosexuálů mimo jiné přispěl vicekancléř Petr Hájek svými ostrými výroky proti menšinové sexuální orientaci. Organizátoři průvodu díky očekávají více jak 1500 účastníků, kteří zatím potvrdili účast na Facebooku.

Rychloseznamka gayů nejsou sexuální orgie, zjistil na vlastní kůži deník Blesk

Redaktor bulvárního deníku Blesk si zase vyzkoušel, jak funguje rychloseznamka homosexuálů. Setkal se s dvanácti muži a během tří minut měl zjistit, zda je mu někdo z nich sympatický a naopak. V případě vzájemných sympatií mohl dostat jméno a telefonní číslo druhého. Nakonec uspěl ve třech případech, ale bližší seznámení odmítl.

VÍCE k tématu Prague Pride

Novinář popisuje, že se v baru setkal s milými lidmi, se kterými si popovídal o různých tématech. Nejodvážnějším projevem sympatií zde byl dotek na bicepsu a většina mužů hledala vážný vztah. Obávané sexuální orgie se tedy nekonaly.

Proti průvodu gayů budou protesty. Organizátoři se problémů neobávají

Souběžně s pochodem homosexuálů naplánovala akci také DSSS nebo mladí křesťanští demokraté. Podle předsedy „dělníků" Tomáše Vandase se jedná o protest proti homosexualitě jako nepřirozenému módnímu trendu. Předseda mladých lidovců Petr Jurčík zase prohlásil, že shromáždění jeho strany chce podpořit tradiční rodinu.

SLEDUJEME téma Hájek a homosexuálové

„Jsem si jistý, že se nikomu nepodaří náš průvod přerušit. Nemám nic proti tomu, když někdo jiný bude vyjadřovat svůj názor - ať už pochod pro rodinu, nebo Dělnická strana sociální spravedlnosti. Myslím, že ale nikdo nebude chtít, aby se to zvrátilo k násilí," řekl MF Dnes ředitel festivalu Prague Pride Czeslaw Walek.

„Protože se budu radovat ze života, budou všichni, kdo by mně ho chtěli znepříjemnit nebo by mě nejradši viděli viset na nejbližším kandelábru, mimo mé zorné pole. Nebudou existovat. Důvěřuji policii, že mě před nimi dovede ochránit. A že mi pomůže," řekl pro MfD jeden z účastníků sobotního pochodu homosexuálů.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…