Republikáni v USA ovládli Kongres

5. 11. 2014 6:35

Republikáni podle všeho v úterních volbách ovládli americký Kongres, když se jim očividně podařilo získat většinu v Senátu na úkor demokratů prezidenta Baracka Obamy. Informovala o tom stanice Fox News.

Republikáni v USA ovládli Kongres
Foto: 123RF.com
Popisek: Americký Kongres

Úterní volby do americké Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu provázely potenciálně závažné problémy v nejméně pěti státech. Na některých místech nastaly potíže s hlasovacími stroji, kvůli kterým vznikaly dlouhé fronty, nebo s celostátním systémem voličských registrací. Někde chyběly seznamy voličů. Jinde lidé kvůli striktním pravidlům týkajícím se totožnosti a dalším přísným opatřením k volbám ani nešli, napsal na webu televize MSNBC.

Problémy při hlasování nejsou nic neobvyklého a dějí se při každých volbách, podotkl web MSNBC. Volební nesrovnalosti kromě médií pozorně sledují politické strany i nezávislé organizace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Špičková analýza (ne)objektivity a (ne)vyváženosti ČT a ČRo v období krajských a senátních voleb 2016 skončila v koši velké Rady. Zveřejňujeme ji celou

17:53 Špičková analýza (ne)objektivity a (ne)vyváženosti ČT a ČRo v období krajských a senátních voleb 2016 skončila v koši velké Rady. Zveřejňujeme ji celou

KOMENTÁŘ Rada pro rozhlasové a televizí vysílání si za přibližně půl milionu objednala analýzu, aby …