Řev na Vojtěcha Filipa: Známá tvář vytáhla svého předka. A tvrdě

19.05.2020 7:09

Marketingový expert Jakub Horák se na svém facebookovém profilu ohradil proti slovům předsedy KSČM Vojtěcha Filipa ohledně legionářů. Filip se kvůli nim stal terčem kritiky, STAN dokonce požaduje jeho konec ve vedení Poslanecké sněmovny.

Řev na Vojtěcha Filipa: Známá tvář vytáhla svého předka. A tvrdě
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip
reklama

Horák na svém facebookovém profilu sdílel snímek svého pradědečka - legionáře. "Rudý soudruh Filip je dobytek, který uráží moje předky, kteří statečně bojovali za svobodu a vznik naší republiky. Děda byl zedník a postavil dům tady v zen garden, moje máma se v něm narodila a já v něm prožil dětství," popsal Horák.

"Děda přesně věděl co dělá - což je poznat na údajích ve spise, kdy byl v roce 5. 9. 1916 v Haliči zajat a hned 7. 9. 1916 vstoupil do legií. Takže cíleně přešel frontu, protože nechtěl mít nic společného s poručíky Duby a dalšími idioty v rakouské armádě. Kdo máte taky předky v legiích, doporučuju tenhle server. Nazdar!" napsal Horák k serveru legie100.com.

Reagoval tak na Filipova slova pro ruský armádní deník Krasnaja Zvezda. Tam předseda komunistů kritizoval "zločinné" odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6. Pochválil také ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady v Rusku ke svolení se stavbou pomníků československým legionářům, padlým v boji s ruskými bolševiky.

Šéf diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD) mu následně vzkázal, že by se měl stydět a že bez legionářů by Československo nevzniklo. Hnutí STAN pak žádá, aby Filip byl odvolán z funkce místopředsedy dolní komory. Sněmovna by se také měla distancovat od Filipových výroků v ruském tisku, míní STAN.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…