Říkali mu „Nevťa“. V tajných odposleších. Policista z kauzy Čapí hnízdo má problém

18.12.2018 8:51

Pavel Nevtípil. Muž, jenž stojí za vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo. Nyní však je jeho jméno také uvedeno v čerstvě vyhotoveném rozsudku případu Neograph. Jak píše server iRozhlas.cz: Nevtípil mohl mít přímý zájem na výsledku řízení.

Říkali mu „Nevťa“. V tajných odposleších. Policista z kauzy Čapí hnízdo má problém
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Čapí hnízdo
reklama

V rozsudku se mimo jiné uvádí, že policista plnil vůli osob spojených s lobbistou Ivo Rittigem. Měl se také projevovat nápomocně. Nevtípilovo jméno je zmíněno hned v devíti z 99 odstavců. Uváděn je například v souvislosti s odposlechnutými hovory. 

„V hovorech uvedených osob je opakovaně zmiňován ‚Nevťa‘, ‚Nevtípil‘, přičemž ze souvislostí je zřejmé, že se jedná o vyšetřovatele kpt. Ing. Pavla N. Z obsahu hovoru je možno dospět k závěru, že na kpt. Ing. N. hovořící osoby spoléhaly a zřejmě pro něj připravovaly podklady (viz zmínka o potřebě kriminalizace svědka K.),“ uvádí rozsudek, kdy soudkyně hovoří i o zmínkách, jež naznačují, že vyšetřovatel mohl být skutečně ve spojení se skupinou kolem lobbisty Ivo Rittiga. 

Původní text ZDE

Kromě Nevtípila se nestranně nechovala také státní zástupkyně Dagmar Máchová, uvádí server iRozhlas.cz na základě rozsudku. Nevtípil měl podle všeho manipulovat vyšetřování v neprospěch podnikatele Vladimíra Sitty. Ten téměř sedm let čelil obvinění z údajného tunelování papírny a tiskárny cenin Neograph.

Mluvčí pražských policistů zatím nechce předjímat, jak se k celé věci postaví. „Jakmile pravomocný rozsudek obdržíme, seznámíme se s ním v celé šíři. Až teprve poté můžeme učinit nějaký závěr,“ sdělil Tomáš Hulan.

Spojitosti Nevtípila s Neographem však využívá premiér Andrej Babiš (ANO). Nevtípil je právě totiž tím policistou, který jej obvinil v kauze Čapí hnízdo. „Dostal to na starost ten ‚správný policajt‘, Pavel Nevtípil, který figuroval v kauze, kdy kmotři ukradli Vladimíru Sittovi firmu Neograph,“ uvedl tehdy Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

19:31 Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

Pavel Novotný, svérázný politik ODS a starosta pražských Řeporyjí, do Sněmovny definitivně kandidova…