Řízení sněmovny zvládám víc než dobře, hájí se Jermanová, která to včera schytala

24.01.2015 13:48

Místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO) odmítá, že by pochybila při řízení sněmovny, když gongem nesvolala poslance a koalice následně neodhlasovala vydání státních dluhopisů, které měly pokrýt splátky státního dluhu. V rozhovoru pro server Echo24.cz řekla, že povinnosti se sněmovnou spojené zvládá víc než dobře. Kritiku by prý vzala od Miroslava Kalouska (TOP 09).

Řízení sněmovny zvládám víc než dobře, hájí se Jermanová, která to včera schytala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová

Jermanová mohla před důležitým hlasováním svolat poslance gongem nebo odhlásit z hlasování ty, kteří nebyli přítomni. Neučinila však ani jedno, takže vydání dluhopisů za stovky miliard korun neprošlo. "Kde máme poslance,“ ptal se poté premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který následně řídící schůze Jermanové vytkl, že měla poslance svolat.

O případné odhlášení poslanců mohl požádat např. i předseda klubu ANO Jaroslav Faltýnek. "Je takové nepsané pravidlo, že tuto aktivitu vykonává vždy ten předseda klubu, jehož ministr právě předkládá zákon. V tomto případě byl předkladatelem pan ministr Babiš z ANO, řídící schůze paní Jermanová z ANO a předsedou klubu pan Faltýnek z ANO,“ připomněl předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Faltýnek připustil, že také pochybil.

Jermanová je ale přesvědčena, že se žádného pochybení nedopustila. Poslanci by si měli hlídat, kdy se hlasuje a být včas tam, kde mají být. Kritika od koaličních poslanců jí nepřijde správná. "Když vystoupí pan Kalousek s nějakou kritikou, tak ji beru, poučím se z ní a jde se dál. Ale útoky z koaličních stran pouvažuji ne vždy za správné,“ uvedla místopředsedkyně sněmovny.

Připomněla také, že gong ke svolávání poslanců může použít, když se jí opticky zdá, že je ve sněmovně málo poslanců. A jí se opticky zdálo, že na hlasování je poslanců přítomno dost. Nakonec prozradila, že ji řízení sněmovny baví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká oslava v Drážďanech: Merkelová za mřížemi, Tommy Robinson na pódiu. Přečtěte si, co potom řekl pro PL.cz

15:48 Velká oslava v Drážďanech: Merkelová za mřížemi, Tommy Robinson na pódiu. Přečtěte si, co potom řekl pro PL.cz

REPORTÁŽ Na náměstí Altmarkt v Drážďanech probíhaly od dvou hodin odpoledne oslavy čtvrtých narozeni…