Robert Fico důrazně: Zamlčujete zločiny migrantů!

10.02.2016 11:51

K migrační vlně se na svém facebookovém profilu vyjádřil premiér Slovenska Robert Fico (SMER-SD).

Robert Fico důrazně: Zamlčujete zločiny migrantů!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

„Hrozba migrační vlny – prý je to umělé téma, účelově vnášené do kampaně. To si asi nemyslí šéf německé tajné policie, podle kterého IS převlékl bojovníky jako uprchlíky, aby je dostal do Evropy,“ uvedl Fico. 

Podle něj si to nemyslí ani Evropská komise, která předpokládá, že v tomto roce dorazí do Evropské unie dalších 1,5 mil. migrantů. „Nemyslí si to šéf ER, podle kterého EU selže, pokud nedokáže ochránit své vnější hranice. Nemyslí si to Rakousko, stanovující horní limit přijatých uprchlíků; Švédsko, chystající se vyhostit asi polovinu uchazečů o azyl; Dánsko, odebírající migrantům osobní majetek,“ pokračoval dál.

Jistě si to nemyslí dle jeho názoru ani německé oběti sexuálního násilí, ani rodiče desetiletého chlapce znásilněného migrantem. „A nemyslí si to ani tisíce lidí, kteří vyšli o víkendu do ulic evropských měst,“ uvedl rovněž.

„To, že téma zlehčují a závažné informace o zvýšeném bezpečnostním riziku v Evropě zamlčují slovenská média, je politicky průhledné. Vláda si takové hazardování s bezpečností, samozřejmě, nemůže dovolit,“ uzavřel.

Celý text Roberta Fica z jeho facebookového profilu:

Hrozba migračnej vlny - vraj je to umelá téma, účelovo vnášaná do kampane. To si asi nemyslí šéf nemeckej tajnej polície, podľa ktorého IS prezliekol bojovníkov ako utečencov, aby ich dostal do Európy. Nemyslí si to EK, ktorá predpokladá, že v tomto roku dorazí do EÚ ďalších 1,5 mil. migrantov. Nemyslí si to šéf ER, podľa ktorého EÚ zlyhá, ak nedokáže ochrániť svoje vonkajšie hranice. Nemyslí si to Rakúsko, stanovujúce horný limit na prijatých utečencov; Švédsko, chystajúce sa vyhostiť asi polovicu uchádzačov o azyl; Dánsko, odoberajúce migrantom osobný majetok. Iste si to nemyslia nemecké obete sexuálneho násilia ani rodičia 10-ročného chlapca znásilneného migrantom. A nemyslia si to ani tisíce ľudí, ktorí vyšli cez víkend do ulíc v mestách Európy. To, že tému zľahčujú a závažné informácie o zvýšenom bezpečnostnom riziku v Európe zamlčiavajú slovenské médiá, je politicky priehľadné. Vláda si takéto hazardovanie s bezpečnosťou, samozrejme, nemôže dovoliť.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otče profesore Tomáši, mohl byste si nejprve opatřit fakta? Drtivá odpověď Halíkovi na jeho text o Dukovi

9:36 Otče profesore Tomáši, mohl byste si nejprve opatřit fakta? Drtivá odpověď Halíkovi na jeho text o Dukovi

V české katolické církvi to znovu pořádně jiskří. Tajemník kardinála Dominika Duky Milan Badal se to…