Robert Šlachta se nechal vyzpovídat Tomášem Halíkem. Zde je výsledek

22.07.2016 10:51

Bývalého ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachtu vyzpovídal v páteční příloze Lidových novin kněz Tomáš Halík. Jak Šlachta uvedl, největší starost mu dělá to, že končí něco, co se dlouhá léta budovalo. „Staly se nevratné kroky ke škodě občanů,“ říká Šlachta k proběhlé reorganizaci policie, kdy došlo ke sloučení dvou elitních útvarů.

Robert Šlachta se nechal vyzpovídat Tomášem Halíkem. Zde je výsledek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, bývalý šéf ÚOOZ

Největší radost mu dle jeho slov udělali jeho spolupracovníci, kteří si zachovali rovnou páteř a nepopřeli, co celou dobu společně budovali. Uvedl také, že nejvíce si váží statečnosti, věrnosti a přímosti v jednání. „Nejvíc se mi příčí podlost a zákeřnost,“ sdělil. Na život v České republice je však hrdý a neměnil by. 

Zmínil také knihu, kterou by dal svému dítěti na cestu životem. Byl by to Malý princ. „Žij tak, aby ses na sebe mohl podívat každé ráno do zrcadla,“ zní rada, kterou by dal svým dětem. 

Kdyby mohl být tvorem z živočišné říše, byl by psem u hodných lidí, z historických postav by si vybral Jana Husa. „Za pravdu je nutné bojovat, i když vím, že mohu být v této době naivní,“ řekl. Bohem by být nechtěl. „Chtěl bych ale, aby se lidé k sobě chovali slušně. A to je v jejich silách, na to Boha nepotřebují,“ řekl. Sám by měl zájem o to, aby se ostatním žilo líp. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

16:40 Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

Server Echo24.cz si posvítil na komunistickou minulost generála Petra Pavla. Ukazuje se prý, že Pave…