Roman Janoušek je na tom prý zdravotně moc zle

16.05.2018 16:10

Bývalý vlivný lobbista Roman Janoušek byl v roce 2012 odsouzen za to, že svým vozem srazil ženu a z místa nehody ujel. Měl si odpykat čtyři a půl roku za mřížemi. Nakonec tam však nestrávil ani dva roky. Brány vězení opustil ze zdravotních důvodů. Soud teď posuzuje, zda by se měl za mříže vrátit. Lékaři z Fakultní nemocnice Olomouc to podle informací ČT nedoporučují.

Roman Janoušek je na tom prý zdravotně moc zle
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Podnikatel Roman Janoušek
reklama

Roman Janoušek se možná vyhne zbytku trestu. Když v roce 2012 stál někdejší vlivný lobbista před soudem, vyslechl si verdikt, kterým byl bývalý zákulisní hráč politiky poslán na čtyři a půl roku do vězení. Odseděl si však jen přibližně rok a půl, tedy ani polovinu trestu. Ze zdravotních důvodů mu byl trest přerušen. V listopadu loňského roku se měl za mříže vrátit, ale neučinil tak. Místo toho žádal o prominutí zbytku trestu ze zdravotních důvodů.

Soud chtěl od lékařů vědět, zda je na tom Janoušek opravdu tak zle, že se prozatím nemůže do vězení vrátit a zda existuje možnost, že se jednou jeho zdraví zlepší natolik, že si bude moct „odkroutit“ zbytek trestu.

Podle lékařů z Fakultní nemocnice Olomouc je na tom Janoušek zle. Jeho zdravotní problémy mají charakter nevyléčitelné nemoci. Návrat do vězení považují lékaři za rizikový. Soud prozatím Janouškovi vyhověl a návrat do vězení mu o dva roky odložil. Ještě není jasné, zda nakonec lobbistovi odpustí trest úplně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…