Roman Šmucler je optimista: I podle Prymulových čísel se blížíme konci epidemie

26.10.2020 16:27

Roman Šmucler promluvil k posledním vyjádřením odcházejícího ministra zdravotnictví Prymuly. V datech se prý shodují, jen by to řešili každý jinak. Modifikací švédského modelu. Na dvou milionech prý epidemie zpomalí.

Roman Šmucler je optimista: I podle Prymulových čísel se blížíme konci epidemie
Foto: top09.cz
Popisek: Roman Šmucler
reklama

Anketa

Podporujete omezení volného pohybu a uzavření obchodů?

68%
32%
hlasovalo: 23890 lidí

Prymula v neděli v Otázkách Václava Moravce prohlásil, že je okamžitě připraven rezignovat, ale musí zde být nástupce, kterému on předá ministerské křeslo. Prymulovi se odcházet očividně nechce i přes ztrátu důvěry kvůli jeho poslednímu skandálu v restauraci RIO.

U Moravce Prymula dále potvrdil, že se nouzový stav prodlouží o měsíc. A pokud nepoklesnou a nezlepší se čísla, dojde k dalším opatřením. V populaci může podle něj být 400 tisíc až 500 tisíc nakažených.

Na to už právě zareagoval Šmucler na svém profilu. S čísly, se kterými se takto hrozivě ohání Prymula, Šmucler vlastně souhlasí. Jeho výklad je však mnohem pozitivnější: „Půl milionu nakažených mi přijde reálné. Denní čísla nakažených jsou k ničemu. Z toho plyne, že to moc nemůže kam eskalovat (dochází nám citlivá populace),“ píše lékař, který se očividně odmítá vézt na vlně strachu.

Nemocnice by takzvanou epidemii měly podle Šmuclera v pořádku ustát. Tak se vyjádřil i v komentáři pod svým příspěvkem. „Krátce řečeno podle očekávání a jediný problém může nastat, když nějaký ředitel okresní nemocnice včas nebude přeposílat pacienty k sousedům nebo na kraj. V zásadě všechny fakulty jsou schopny to ustát, i kdyby nebyly nemocnice na krajích, ale to by moc omezovaly provoz. Epidemie zpomaluje na dvou milionech nakažených, a to bude velmi brzo.“

S Prymulou se prý zásadně rozchází ve způsobu řešení epidemie. „Vycházejí nám stejná data. Ale řešení epidemie jsme viděli jiné – řekněme modifikaci švédského modelu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

22:18 Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se nechal slyšet, že se těší …