Ropákem roku je Mládek. "To je nějakej cinklej výbor", komentoval to

22.04.2016 15:22 | Zprávy

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dostal ekologickou anticenu Ropák a odvázaný z toho není. Dokonce se o výboru, který o cenách rozhoduje, vyjádřil, že je „nějak cinklej“. Letos se totiž jedná o již druhého Mládkova Ropáka, tentokrát za prolomení těžebních limitů v severních Čechách. Informuje Echo24.cz.

Ropákem roku je Mládek. "To je nějakej cinklej výbor", komentoval to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

„Letos jsem dostal Ropáka za limity jako loni, má to dvě vysvětlení: buď naše země nemá jiné problémy, anebo jen ten výbor nějak ‚cinklej‘,“ napsal Mládek na svůj twitter.

Mládek je prvním člověkem, kterému se za historii ceny podařilo svůj zisk obhájit, byl proto organizátorem ankety Miroslavem Patrikem pokřtěn na „veleropáka“.

Důvodem získáni ceny je to, že Mládek prosadil prolomení těžebních limitů v lomu Bílina, a také to, že prosazuje energetickou koncepci založenou na jaderné energii a těžbě hnědého uhlí.

Celý text zde

„Porušily se celospolečenské polistopadové dohody o dlouhodobé ochraně krajiny a přírody na Ústecku,“ řekl Patrik ohledně toho, že Mládek zrušil dohody z roku 1991.

Dalším vyznamenaným byl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Ten dostal cenu Zelená perla za svůj výrok o dukovanské jaderné elektárně, ve kterém se mu podařilo popřít sebe sama.

„Vždycky je to poměrně složité interpretovat podobné studie a výsledky, ale tato skutečně ukazuje, že Třebíčsko a celá jižní část Vysočiny by velmi významně ekonomicky a dlouhodobě utrpěla, pokud by se Dukovany měly odstavovat nebo nerozšiřovat. Jakkoli jsou ta současná čísla na vodě, což autoři přiznávají, tak jejich závěr je nezpochybnitelný,“ zněl vítězný Dlouhého výrok.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

9:48 Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

TÝDEN V MÉDIÍCH Z takzvaného boje za svobodu slova a za novinářskou objektivitu a nezávislost se vyv…