Roste tu extremismus, málo si vážíte Romů, kárala v Praze Madeleine Albrightová

10.06.2014 15:53

Nedostatek úcty k Romům pozoruje v České republice bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová. Uvedla to na konferenci pražské pobočky Aspenského institutu, kde hovořila o posilování extremismu v Evropě.

Roste tu extremismus, málo si vážíte Romů, kárala v Praze Madeleine Albrightová
Foto: youtube.com
Popisek: Madeleine Albrightová na autogramiádě ke knize „Pražská zima"
reklama

Nedávné volby do Evropského parlamentu podle Albrightové potvrdily její obavy z rostoucího extremismu. „Myslím si, že dobrý systém správy věcí veřejných nebudeme mít nikdy a nikde, pokud nebudou uznávána lidská práva pro každého,“ měla Albrightová na konferenci uvést. Konkrétně Romové podle ní musí dostat příležitost integrovat se do společnosti ve všech zemích.

Pražská rodačka prý v České republice pozoruje značný nárůst extremistických názorů, ze kterého začíná mít obavy. Lidé si podle ní neuvědomují, že xenofobními postoji situaci pouze zhoršují. „Lidé musí rozumět tomu, že se na demokracii musí stále pracovat. Není to pouze prezident nebo premiér, kteří musí na demokracii pracovat, ale každý občan. Je to práce pro všechny,“ zdůraznila.

Celý text na Romea.cz ZDE

Nárůst popularity pravicových radikálů i komunistů ji prý rmoutí. Přesto je podle Romea.cz optimistka a věří, že se národ vzpamatuje. K tomu by mu prý mohla dopomoci jedna politická strana, která ale bohužel nikdy nevznikla.

Albrightová ji zmínila, když mluvila o bývalém prezidentu Václavu Havlovi. „Mám jedinou kritiku na adresu prezidenta Havla, a to jsem mu řekla i do očí, že nechtěl založit politickou stranu. Myslím si, že morální moc, kterou měl, se určitým způsobem rozptýlila, protože neexistovala jeho politická strana,“ uvedla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Michaela Bakala: Na příjmení jsem hrdá. OKD je uzavřená kapitola. Těším se na českou Čaputovou

16:57 Michaela Bakala: Na příjmení jsem hrdá. OKD je uzavřená kapitola. Těším se na českou Čaputovou

Manažerka, filantropka a manželka známého miliardáře Zdeňka Bakaly Michaela Bakala byla hostem České…