Rouškovné? Prachsprostá korupce, rozčílil se expert ODS Skopeček

15.09.2020 18:19

Ekonomický expert ODS Jan Skopeček promluvil pro Info.cz o financích státu a není to příjemné. „Rozpočtový schodek ve výši pěti set miliard korun je tak astronomický, že o něm již běžná veřejnost nedokáže příliš realisticky uvažovat,“ říká. A rouškovné? Prachsprostá korupce.

Rouškovné? Prachsprostá korupce, rozčílil se expert ODS Skopeček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Skopeček
reklama

Anketa

Mělo by Česko stavět další bloky jaderných elektráren?

88%
12%
hlasovalo: 8455 lidí

Vláda si tak podle něj vytváří prostor pro různé mimořádné předvolební výdaje. „Odpovědná vláda by to do konce roku zvládla někde kolem tří set miliard. Kdyby realizovala úspory, určitě by se do toho vešla a žádný půlbilionový deficit tu vůbec nemusel být. Ale to by muselo znamenat alespoň elementární úspory v provozních výdajích a snahu podívat se na tu výdajovou stranu rozpočtu,“ myslí si Skopeček.

Jako jeden z příkladů zmíněných předvolebních výdajů uvádí Skopeček tzv. rouškovné, což je vládou schválený jednorázový příspěvek seniorům ve výši pět tisíc korun. „Určitě bychom si všichni přáli, aby senioři měli vyšší důchody. Uznáváme, že si nežijí zrovna bezvadně a ty penze nejsou takové, jaké by si představovali, ale jednorázový příspěvek nic neřeší, vydá se a poté se budou mít důchodci stejně,“ kritizuje Skopeček.

Podle Skopečka by důchodcům pomohlo spíše přehodnocení valorizačního mechanismu a hlavně pak reforma důchodového systému jako takového. „Je evidentní a v posledních týdnech jsme toho všichni byli svědky, že v otázce těch pěti tisíc vůbec nejde o důchodce samotné a je to jen prachsprostá předvolební korupce,“ rozohnil se expert.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

19:35 Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey se, po zablokování účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa s více …