Rozesmátý Babiš: Dostal dotaz v TV. Takový podivný

09.09.2020 12:17

Předseda vlády se chystá na cestu do Vídně, kam odlétá na pozvání Sebastiana Kurze. Ale ještě před tím se rozhodl promluvit k národu. Vyjádřil se i k otázce plošného nošení roušek v celé zemi. Zalitoval, jak se chová Česká televize a na konci se zasmál.

Rozesmátý Babiš: Dostal dotaz v TV. Takový podivný
Foto: reprofoto: FCB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Českou televizí bylo Babišovi hned připomenuto, že Babiš opakovaně slíbil voličům, že se plošná opatřená už zavádět nebudou. A najednou ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch 9. září oznámí, že od čtvrtka 10. září budou roušky povinné ve všech vnitřních prostorách.

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 9.9.2020)

37%
hlasovalo: 23999 lidí

„Mě mrzí, že vy vždycky vytrhnete z kontextu to, co jsem vylučoval. Já jsem vylučoval plošná ekonomická opatření. Ještě jednou zopakuju - plošná ekonomická opatření. Žádná jiná plošná opatření jsem nevylučoval,“ uvedl Babiš.

„Já se vyjadřuju asi blbě, protože vy z toho vždycky něco vytrhnete.“ stěžoval si dál.

„Já chápu, že nás média budou kritizovat a vždycky bude všechno špatně,“ dodal ještě premiér s tím, že celkové dopady viru na zdraví lidí i na ekonomiku je třeba hodnotit až po skončení epidemie.

Rozhodnutí o plošném nošení roušek vyplynulo podle premiéra z kontextu situace.

Někteří Češi mají podle Babiše pocit, že koronavirus neexistuje nebo to je jen chřipka. Současně ale platí, že na jaře, bylo třeba chránit seniory a ty se ochránit podařilo. Drtivá většina infikovaných se dnes objevuje ve věkové skupině od 20 do 59 let.

Přesto doporučil občanům roušky nosit.

„Teď rozhodlo ministerstvo zdravotnictví a je třeba to dodržovat, je třeba to brát vážně,“ řekl premiér. „Teď jde o to, abychom byli společně zodpovědní, protože jsme všichni na jedné lodi,“ uvedl ještě.

Pokud jde o trasování, Babiš zdůraznil, že s trasováním se nekončí, jen se připravuje projekt sebetrasování, ve kterém by lidé měli dodat hygieně několik údajů, především kontaktů na lidi, s nimiž se setkali, čímž hygienikům ulehčí práci.

Poslední dotaz se týkal vyjádření starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS), který konstatoval, že by pro Českou republiku bylo lepší, kdyby prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš zemřeli.

„Já to nechci vůbec komentovat," pousmál se Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…