Transparency International ČR odeslala podnět úřadu v srpnu. Podle ní Babiš ovládá holding Agrofert i po převedení do svěřenských fondů a vlastnictvím médií porušuje zákon o střetu zájmů.
Černošický městský úřad vede s premiérem správní řízení kvůli podezření ze spáchání přestupku proti zmíněnému zákonu. Podle Babiše o střet zájmů nejde, protože holding loni vložil do svěřenského fondu, podle svého názoru tím povinnostem vyplývajícím ze zákona dostál. Černošický úřad je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije. Na to, že se úředníci chystají rozhodnout do 26. ledna, upozornila dnes Česká televize.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Elektro automobily
Že jsou předražené se shodneme. Ale co s tím? To, že to jako politik budete jen říkat je podle mě žalostně málo.
Další články z rubriky

10:55 „Deloitte lije chemikálie do řek.“ Skandál demokratů, pomluvili firmu, která dělá všem účetnictví
Americká opoziční politička z řad demokratů Alexandria Ocasio-Cortezová pronesla tvrdá slova ohledně…
- 9:25 Nejdřív nadávaly na Babiše. Ale pak se nová opozice rozhádala
- 7:45 Podpora, tlak na Rusko, NATO... Jenže Ukrajinci začali utíkat do Německa
- 19:00 Ivan Hoffman: Mafie a její média. A rada Babišovi
- 12:00 „A přidáš tam hrůzy.“ Turek k Deníku N a jeho „metodám“
- 8:45 Děsivé svědectví z Karlových Varů. O Ukrajincích v lázních