Rozhořčený Petr Nečas: Přestaňte lynčovat moji ženu. A vysvětlil, jak je to s jejími absencemi u soudu a účastí na Klausově oslavě

21.06.2017 19:52

Expremiér Petr Nečas se ostře ohradil proti zprávám, že je jeho žena sice formálně nemocná, takže nemůže chodit na jednání soudu, ale ve skutečnosti je dost zdravá na to, aby přijela na oslavu narozenin exprezidenta Václava Klause. Soudkyni Pavlu Hájkovou, která má kauzy Nečasové na starosti, tím obžalovaná rozčílila a dala jasně najevo, že v září Nečasová musí dorazit před soud. Nečas ovšem tvrdí, že jeho žena čelí mediálnímu lynči.

Rozhořčený Petr Nečas: Přestaňte lynčovat moji ženu. A vysvětlil, jak je to s jejími absencemi u soudu a účastí na Klausově oslavě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soud v kauze vyzrazení utajovaných informací BIS. Mezi obžalovanými je podnikatel Ivo Rittig a někdejší šéfka premiérova kabinetu Jana Nečasová

Jana Nečasová je obžalována v kauze zneužití vojenského zpravodajství a nepřiznání finančních darů z doby, kdy jako Jana Nagyová vedla kancelář svého dnešního chotě a tehdejšího premiéra Petra Nečase. Dáma se omlouvala z jednání soudu s tím, že je zdravotně indisponovaná a nemůže se dostavit.

Jenže pak se Nečasová objevila na oslavě 76. narozenin exprezidenta Václava Klause a řada novinářů tomu věnovala pozornost. Nečas v rozhovoru pro server Echo24.cz říká, že jeho lepší polovička čelí naprosto nepřijatelnému mediálnímu lynči. Na svém tvrzení trvá už proto, že jeho žena na jednání soudu dříve chodila.

„Moje paní ve skutečnosti už od minulého týdne nebyla v pracovní neschopnosti. Má dlouhodobé zdravotní problémy, ale teď už je uschopněná a pracuje. Rehabilituje, aby se mohla účastnit dalších jednání soudů,“ uvedl.

Celý článek naleznete zde.

„Toto je první a jediný případ, kdy k tomu došlo z důvodu jejího dlouhodobě špatného zdravotního stavu. A to, co se teď odehrává v části médií, je v podstatě mediální lynč. My jsme si se ženou vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu, ale také vzhledem k pracovnímu vytížení po několika měsících vyšli v sobotu do kina a v pondělí se stavili na oslavě narozenin pana prezidenta. A je z toho udělaná záležitost, jako kdyby šlo pomalu o vlastizradu. To je věc, která mě velmi zaráží, čemu absolutně nerozumím,“ dodal.

Mediální tlak, kterému manželský pár čelí, je prý obrovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve

10:12 Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve

Chystané natáčení filmu o bratrech Mašínových nejspíš opět vyvolá řadu protichůdných názorů o činnos…