Rozklad KSČM? Josef Skála zveřejnil zásadní informaci

25.04.2018 13:40 | Zprávy

Komunista Josef Skála se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k otázce čtenáře, kterého zajímalo, jak Skála vnímá situaci po sobotním sjezdu KSČM v Nymburce, kdy neuspěl v boji o post předsedy. ,,Varoval jsem i před tím, že pokud ke změně nedojde, položí spousta komunistů legitimaci. Už se to děje – a já se je snažím přesvědčit, ať to nedělají," uvedl.

Rozklad KSČM? Josef Skála zveřejnil zásadní informaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Skála

„Proč jste podle vás prohrál? Těsně, ale prohrál. Nemůže to být tím, že jste až moc agresivní vůči všemu a všem? Na mě třeba tak působíte,“ zeptal se čtenář. Skála odvětil krátce: „Opravdu? A není to právě naopak?“

„V čem podle vás spočívá vaše vítězství, když už nejste ve vedení, o což jste stál? Já té vaší poslední odpovědi nějak nerozumím,“ zareagoval čtenář. 

„Ve volbách předsedy strany jsem získal v prvém kole 105 hlasů proti 110 pro stávajícího předsedu, který je v televizi a rozhlase den co den už přes 12 let. A také ve druhém kole mi chybělo pouhopouhých 12 hlasů. To vám přijde jako něco, zač bych se musel stydět?“ zeptal se následně Skála. 

Kompletní otázky a odpovědi najdete ZDE.

„Vyzýval jsem znovu a znovu – před sjezdem i z jeho tribuny – k tomu, aby se nikdo nepokoušel ‚převálcovat‘ jiné. A dal to najevo i velice konkrétním prohlášením, koho z jiné generace a v lecčem i z jiného názorového proudu budu navrhovat do vedení strany, budu-li zvolen. Tak těsný výsledek, jakým to skončilo, je pro odpovědného politika závazkem, aby učinil právě to. Nestalo se. Přesněji stal se pravý opak. Je snad to prohrou mojí, anebo toho, kdo tohle nechce a neumí?" dodal Skála s tím, že jeho hlavním cílem bylo dosáhnout zásadní změny v politice KSČM.

„Sjezd zabetonoval to, co vede od porážky k porážce. Musel by se stát zázrak, aby ten seriál neměl další pokračování. Varoval jsem i před tím, že pokud ke změně nedojde, položí spousta komunistů legitimaci. Už se to děje – a já se je snažím přesvědčit, ať to nedělají. Nadutý egoista by viníkům strouhal mrkvičku. Mne k tomu nedonutí ani párem volů. Vidět v tom moji prohru by však bylo rekordem absurdity,“ uzavřel.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

7:53 Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

Začínají se objevovat indicie ohledně konce konfliktu na Ukrajině. Putin dle svých slov věří, že na …