Rozloučka se Zahradilem. V evropské politice končí. Co bude dál? Naznačil

05.06.2023 16:16 | On-line

MONITORING Předseda europoslaneckého klubu ODS Jan Zahradil na tiskové konferenci oznámil, že za rok už nebude kandidovat do Evropského parlamentu v červnových volbách. Zahradil se zároveň vzdává místa předsedy klubu europoslanců ODS a s tím spojeného místa ve vedení strany. Nahradí ho europoslankyně Veronika Vrecionová.

Rozloučka se Zahradilem. V evropské politice končí. Co bude dál? Naznačil
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Europoslanec ODS Jan Zahradil

Zahradil na tiskové konferenci na úvod oficiálně potvrdil zvěsti, že odchází z evropské politiky. „Za rok vypuknou volby do Evropského parlamentu, takže pro vás máme několik důležitých sdělení. Tím úvodním je fakt, že za rok už nebudu obhajovat mandát v europarlamentu, což není zase takové překvapení, protože už se o tom mluví dlouho a lidé z ODS to už vědí řadu měsíců. Já jsem o tom přemýšlel dlouho a dospěl jsem k závěru, že bych nerad odcházel z EP rovnou do důchodu a líbilo by se mi ukončit politickou dráhu na domácí politické scéně,“ prohlásil Zahradil s tím, že zatím nebude upřesňovat, kam by chtěl v domácí politice zamířit.

„Musím ale zklamat i své nevoliče, kteří mě často posílají někam do SPD nebo k Jindřichu Rajchlovi, já zůstávám v ODS jako aktivní člen, já jsem tu stranu spoluzakládal a cítím za ni odpovědnost,“ řekl Zahradil, který je znám svojí náklonností k Číně. „Ve funkci šéfa klubu europoslanců ODS mě vystřídá Veronika Vrecionová, což má řadu výhod, například budeme mít po třech letech v nejužším vedení strany opět ženu, takže se zmenší tak kritika v tomto směru,“ dodal.

Za jeho dlouholetou práci mu poté poděkoval premiér a předseda ODS Petr Fiala. „Chtěl bych tímto poděkovat Janu Zahradilovi za jeho práci v europoslaneckém klubu ODS a za práci ve frakci evropských konzervativců. Nemusím připomínat, že Jan Zahradil působí v české politice od vzniku republiky, byl dlouholetým poslancem a od roku 2004, kdy jsme se stali členy EU, byl pokaždé lídrem kandidátky ODS do eurovoleb. Já vlastně celou dobu, co jsem člen ODS, znám Jana jako europoslance,“ vychvaloval premiér Zahradila.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Zahradil, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekratkyzobak , 05.06.2023 16:59:43
ODS nemusím. Zahradil je ale o trochu rozumnější než ta dnešní Odeska.. A Fiala opět mele ty svoje kydy a floskule. Čím méně mluví a mává rukama, tím líp.

|  7 |  0

Další články z rubriky

„Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

19:04 „Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

Bezpečnostní analytik Jan Schneider tvrdí, že otázka svobody slova se stala v posledních letech nejd…