Rozvolnit, nebo vyhraje Okamura! Flegr znovu šokoval

13.02.2022 19:56 | Ze sítí

Profesor Jaroslav Flegr, který během epidemie proslul svými varováními o „mrazácích v ulicích“ či analýzou tvrdící, že s příchodem omikronu do Česka dojde ke zhroucení státu, nyní míní, že již přichází čas, kdy by měla vláda i přes ztráty na životech sáhnout po rozvolnění opatření. Jinak nám mají hrozit mnohem dalekosáhlejší důsledky. Lidé v postkomunistických zemích podle biologa totiž „nějaké etické otázky týkající se ceny lidského života neřeší“ a bez rozvolnění dojde na ještě větší počty zmařených lidských životů. „Mohly by vyhrát protidemokratické síly – ANO s Okamurou,“ ukázal Flegr ve své predikci, co je ještě nebezpečnější než pád restrikcí.

Rozvolnit, nebo vyhraje Okamura! Flegr znovu šokoval
Foto: archiv J.Flegr
Popisek: profesor Jaroslav Flegr

Profesor Flegr nyní připouští možnost rozvolnění opatření i za cenu ztrát na lidských životech jen měsíc a půl poté, co novému kabinetu doporučoval, aby začala shánět odbornou pomoc sociologů a psychologů a jejich prostřednictvím lidem vysvětlovat hrozbu omikronu.

Ještě na sklonku loňského roku totiž známý evoluční biolog předpovídal, že se s příchodem varianty omikron dost možná blíží zhroucení státu. Ve své analýze pro vládu Flegr předpověděl, že se lidé zavřou sami a že bude nemocná až třetina obyvatelstva Česka zároveň. „Občany by bylo třeba dopředu upozornit, že by se měli připravit i na možnost, že nebude vhodné, či dokonce možné vycházet i několik týdnů z domu. Měli by proto mít přichystané zásoby svých léků a raději i základních potravin a peněz v hotovosti,“ radil Flegr vládě s tím, že dojde zřejmě i na „dílčí výpadky v zásobování včetně možných výpadků v zásobování elektřinou a plynem“.

Přestože na konci prosince Flegr varoval před příchodem omikronu analýzou hovořící o týdnech, kdy lidé nebudou vycházet ze svých domovů, nyní již své predikce značně upravil, a hovoří dokonce o hrozbě, která by nastala, pokud by vláda opatření neuvolnila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: rak

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

17:16 Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – „Estonsko a další dělají za USA černou práci,“ míní komentátor To…